Grzegorz Wieczorek nowym wiceprezydentem Olsztyna. Kim jest?

2022-06-09 18:12:01(ost. akt: 2022-06-09 15:59:19)
Nowy zastępca prezydenta Olsztyna obejmie obowiązki w poniedziałek, 13 czerwca.

Nowy zastępca prezydenta Olsztyna obejmie obowiązki w poniedziałek, 13 czerwca.

Autor zdjęcia: Powiat olsztyński

Po zwolnieniu Ryszarda Kucia z funkcji pierwszego wiceprezydenta Olsztyna w kuluarach Platformy Obywatelskiej mówiło się, że jego miejsce zajmie Grzegorz Wieczorek, wieloletni człowiek PO z dużym doświadczeniem. Plotki zostały potwierdzone, a Wieczorek od poniedziałku zaczyna nową prace.
Po tym, jak Platforma Obywatelska cofnęła Ryszardowi Kuciowi rekomendację, ten stracił fotel pierwszego wiceprezydenta Olsztyna. Prezydent Piotr Grzymowicz obowiązki Kucia powierzył Halinie Zaborowskiej-Boruch.

Powody wycofania partyjnego poparcia dla Kucia nie są jasne, nie padły żadne rzeczowe argumenty poza ogólnymi słowami o wyczerpaniu dotychczasowej formuły współpracy.

Czy to zatem reakcja partii na efekty pracy Ryszarda Kucia na stanowisku wiceprezydenta i sygnały płynące z ratusza? Czy może kara za to, że ubiegał się o fotel lidera PO w regionie? — to najczęściej snute powody jego odwołania, choć nie poparte żadnymi konkretami.

Teraz to wszystko jest już nieistotne, bo od poniedziałku na fotelu wiceprezydenta Olsztyna zasiądzie Grzegorz Wieczorek.

— Pan Grzegorz Wieczorek jest bardzo doświadczonym samorządowcem i urzędnikiem, który ma doświadczenie w inwestycjach. Swoją przygodę zaczynał w gminie Barczewo, gdzie zajmował się inwestycjami i spółkami. Później pracował w Starostwie Powiatowym jako dyrektor wydziału budownictwa. Jeśli chodzi o kwestie prowadzenia procedur, znajomości KPA, czucia urzędu to wszystko powoduje, że Grzegorz Wieczorek jest dobrym kandydatem. Jestem przekonany, że jest to osoba o dużym potencjale i ta funkcja pozwoli mu rozwijać zarówno siebie jak i cały urząd. Wierzę, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu — mówi Marcin Kuchciński, szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Wieczorek przejmie zadania, za jakie odpowiadał dotychczas Ryszard Kuć. Wśród nich jest nadzór właścicielski nad miejskimi spółkami, Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu czy Zakładem Lokali i Budynków Komunalnych. Poza tym będzie odpowiadać m.in. za realizację inwestycji związanej z rozwojem transportu zbiorowego.

— Będziemy rozmawiać w gronie kierownictwa o ewentualnych dodatkowych obowiązkach - dodaje prezydent Piotr Grzymowicz. — Takie decyzje będą mogły zapaść nie wcześniej, niż w następnym tygodniu.

W przyszłym tygodniu w "Gazecie Olsztyńskiej" ukaże się obszerny wywiad z Grzegorzem Wieczorkiem w którym dokładnie przedstawimy sylwetkę nowego wiceprezydenta.

Karol Grosz