Moritz Karlitzek nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!

2022-06-09 14:03:39(ost. akt: 2022-06-09 14:14:46)
Moritz Karlitzek został nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

Moritz Karlitzek został nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

Autor zdjęcia: Indykpol AZS Olsztyn/ CEV

Indykpol AZS Olsztyn właśnie ogłosił transfer niemieckiego przyjmującego. Moritz Karlitzek, który jest uważany za objawienie zeszłego sezonu ligi francuskiej od przyszłego sezonu ubierze biało-zieloną koszulkę.
Moritz Karlitzek urodził się 12 sierpnia 1996 roku w niemieckim Hammelburg. Swoje pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w klubie VSG Coburg/Grub (2014/2015). Przyjmujący rozwijał się w takich klubach jak: niemieckich TV Rottenburg (2015/2017), United Volleys Frankfurt (2017/2019 – w pierwszym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Niemiec) oraz włoskich Top Volley Cisterna (2019/2020) oraz Leo Shoes Modena (2020/2021).

W minionym sezonie przyjmujący reprezentował barwy francuskiego klubu Arago de Sete, z którym doszedł do ćwierćfinałów Ligue A. Przez wielu ekspertów, został uznany za objawienie sezonu. W 26 spotkaniach, przyjmujący zdobył 460 punktów – 361 w ataku, 73 w bloku (zwycięzca klasyfikacji) i 26 w polu serwisowym.

Mortiz Karlitzek to także jeden z podstawowych przyjmujących reprezentacji Niemiec, z którą w 2017 roku wywalczył wicemistrzostwo Europy. Zawodnik został również powołany przez Michała Winiarskiego, do kadry na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. Do kolegów z drużyny dołączy podczas drugiego turnieju na Filipinach.


— Według mnie, PlusLiga to jedna z najlepszych lig na świecie. Słyszałem wiele dobrego o klubie z Olsztyna, a w minionym sezonie zespół osiągnął dobry wynik. Dlatego jest to dla mnie wielka szansa, którą chciałbym wykorzystać – przyznaje Moritz Karlizek.

I dodaje: – Moim celem na nadchodzący sezon jest ciągły rozwój oraz pomoc drużynie w najlepszy możliwy sposób, abyśmy wygrywali jak najwięcej spotkań i osiągnęli zamierzone cele.

— Obserwowaliśmy reprezentanta Niemiec już od dwóch lat. Ubiegły sezon w jego wykonaniu był bardzo udany. Mortiz był także na liście życzeń naszego trenera, Javiera Webera. Rozpoczęliśmy więc negocjacje z zawodnikiem, które nie były łatwe, z powodu propozycji z innych klubów. Ostatecznie wybrał Indykpol AZS Olsztyn i bardzo się z tego cieszę — mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Kontrakt z niemieckim przyjmującym został podpisany na rok.

Przypomnijmy, że po tym sezonie z Indykpolu AZS Olsztyn odeszli TJ Defalco, Jan Firlej i Jędrzej Gruszczyński. Klub już ogłosił transfer Bartłomieja Lipińskiego i Moritza Karlitzka.

Nieoficjalnie się mówi, że nowym rozgrywającym akademików ma zostać zagraniczny zawodnik dobrze znany polskiej publiczności a na pozycji libero będzie występować bardzo obiecujący polski siatkarz.

Źródło: Indykpol AZS Olsztyn

Oprac. Karol Grosz

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3101296 9 cze 2022 15:21

  Ale i tak uważam, że nasze miasto nie ma potencjału na drużynę siatkarską w PlusLidze. Wystarczy dobra drużna w 2 lidze siatkówki, która będzie się zmagać z przeciwnikami z Przasnysza, Mikołajek i Sokółki (z całym szacunkiem). Tym bardziej że siatkarzy w PlusLidze ogląda mniej ludzi niż Stomil w 1 lidze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. grand #3101291 9 cze 2022 14:46

   Nasz AZS w przeciwieństwie do Stomilu jest warty wsparcia finansowego przez miasto

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. basilo #3101288 9 cze 2022 14:43

   "Nieoficjalnie się mówi, że nowym rozgrywającym akademików ma zostać zagraniczny zawodnik dobrze znany polskiej publiczności" ... to ten Wysp Hula Gula ?

   odpowiedz na ten komentarz