Jak można wziąć kredyt gotówkowy przez Internet?

2022-06-07 23:24:32(ost. akt: 2022-06-07 23:24:47)   Artykuł sponsorowany
Przelewy, transakcje, opłacanie rachunków i wszelkie inne operacje finansowe – to wszystko już w ogromnej mierze załatwiamy drogą internetową. Polska należy do ścisłej czołówki państw Unii Europejskiej, gdzie obywatele najchętniej prowadzą swoje sprawy finansowe właśnie przez internet. Wszystko to dzięki systemowi elektronicznej bankowości. Umożliwia on ponadto zaciągnięcie kredytu online, co odbywa się w sposób prosty, szybki i przede wszystkim przejrzysty dla klienta.
Z tego artykułu dowiesz się:
[list]
[*]co charakteryzuje kredyt gotówkowy online,
[*]gdzie możesz znaleźć najtańszy kredyt online,
[*]na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty.
[/list]
Kredyt gotówkowy online – czym różni się od kredytu tradycyjnego?
Zasadnicza różnica między kredytem gotówkowym online, a kredytem tzw. „tradycyjnym” jest taka, że kiedyś, aby dostać kredyt trzeba było osobiście stawić się w placówce banku, natomiast teraz można to uczynić bez wychodzenia z domu poprzez porównywarkę kredytową wnioskomat.com. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i co najważniejsze – proste w obsłudze. Nawet klienci, którzy sami o sobie mówią, że są „osobami nietechnicznymi” z całą pewnością pomyślnie przejdą przez całą procedurę wnioskowania online.
Kredyt gotówkowy online to inaczej kredyt konsumencki. Jest więc to zobowiązanie, w ramach którego uzyskujemy środki, które możemy przeznaczyć na różne cele. Przy tym kredycie nie potrzeba zabezpieczenia (w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego). Procedura przyznawania kredytu gotówkowego online nie jest skomplikowana i najczęściej wymaga mniej formalności niż przy innego rodzaju zobowiązaniach.
W jaki sposób wziąć kredyt online?
Zaciągnięcie kredytu online odbywa się w sposób całkowicie elektroniczny, a poszczególne kroki w tym procesie wyglądają następująco:
[list]
[*]rozpoczęcie procedury wnioskowania – na stronie www https://wnioskomat.com/kredyt-gotowkowy, wybieramy bank, którego kredytem gotówkowym jesteśmy zainteresowani i rozpoczynamy proces wnioskowania, np. poprzez kliknięcie przycisku ZŁÓŻ WNIOSEK,
[*]wybór preferowanej kwoty kredytu,
[*]wybór okresu spłaty kredytu,
[*]uzupełnienie danych personalnych – w odpowiednich rubrykach wpisujemy dane, widniejące w naszym dowodzie osobistym,
[*]deklaracja o dochodach – niektórzy kredytodawcy będą chcieli, aby klient orientacyjnie podał wartość swoich dochodów,
[*]weryfikacja tożsamości i dochodów klienta - do tego celu banki i firmy pożyczkowe wykorzystują nowoczesne i bezpieczne dla klienta narzędzia przy pomocy których instytucje te, są w stanie zweryfikować tożsamość i osiągane przez wnioskodawcę dochody,
[*]wydanie decyzji kredytowej – jeśli będzie pozytywna, to bank zrealizuje wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy klienta.
[/list]
Tutaj znajdziesz najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego online
Wiemy już jak wygląda procedura wnioskowania o kredyt gotówkowy online. Pozostaje pytanie gdzie można znaleźć najlepszą ofertę? Otóż jest w sieci miejsce, gdzie każdy klient może znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę, a jest to kalkulator kredytu gotówkowego wnioskomat.com. Jest to narzędzie bardzo proste w obsłudze, które pozwala wyszukać kredyt dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Korzystanie z kalkulatora jest intuicyjne i  wygodne, a ponadto pozwala na porównanie ofert wielu kredytodawców. Dzięki temu narzędziu możesz od razu złożyć wniosek albo najpierw dokładnie przeanalizować każdą z ofert, gdyż kalkulator wyświetli Ci wszystkie dane dotyczące kredytu.
Jak porównywać oferty kredytu online? Jak wybrać najlepszą?
Osoby, które po raz pierwszy będą brały kredyt gotówkowy online muszą pamiętać o tym, że poszczególne czynniki w każdej z ofert, mogą wpłynąć ostatecznie na koszt kredytu. Umiejętne porównanie ze sobą ofert różnych kredytodawców pozwala na rozpoznanie, która oferta jest bardziej, a która mniej korzystna. Ale jak to zrobić i czy istnieje skuteczny sposób?
Najlepiej jest za każdym razem porównać ze sobą wysokość takich czynników jak:
[list]
[*]RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
[*]całkowita kwota kredytu,
[*]całkowity koszt kredytu,
[*]wysokość prowizji,
[*]typ oprocentowania - stałe lub zmienne
[/list]
Pamiętajmy, że w przypadku kredytu gotówkowego oferowanego drogą online suma  wysokości środków, które przeleje nam bank oraz wysokości kredytowanych kosztów powinna się zgadzać z kwotą, dotyczącą rat. To znaczy, że całkowita kwota kredytu do spłaty powinna równać się wysokości raty kredytu pomnożonej przez liczbę wszystkich rat, które będziemy co miesiąc spłacać.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Zwróćmy też uwagę na to, czy w naszym kredycie występuje oprocentowanie zmienne czy stałe. Stała stopa oprocentowania kredytu oznacza, że wysokość naszej raty do spłaty zawsze będzie taka sama – do końca terminu spłaty całego kredytu nie zapłacimy ani grosza mniej, ani więcej. Natomiast w przypadku oprocentowania zmiennego koszty kredytu mogą się zwiększyć albo zmniejszyć, w zależności od tego, czy Rada Polityki Pieniężnej podwyższy czy obniży stopy procentowe NBP. W przypadku podwyższenia przez RPP stopy referencyjnej wysokość raty kredytu zostanie dostosowana (wg klauzul przeliczonowych zawartych w umowie kredytowej) do aktualnie obowiązującej wysokości stóp procentowych.
Klienci często pytają o to, czy kredyt gotówkowy niesie ze sobą jeszcze jakieś dodatkowe koszty. Zazwyczaj jest tak, że bank nie wymaga niczego dodatkowego od klienta, np. podpisania umowy ubezpieczenia kredytu, co częściej zdarza się przy innego rodzaju zobowiązaniach.
Kredyt gotówkowy online będzie wymagał zawarcia umowy kredytowej. Warto, byśmy dokładnie przeczytali ten dokument. Jeżeli przewidujemy, że będziemy mogli szybciej spłacić zobowiązanie, zwróćmy uwagę na te zapisy umowy, które traktują o przedterminowej całkowitej spłacie pożyczki bądź kredytu.
[b]A co, jeżeli jednak chcielibyśmy skorzystać z usług Agenta Kredytowego?[/b]
Często bywa tak, że sytuacja klienta jest na tyle nietypowa, bądź skomplikowana, że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług Agenta Kredytowego. Platforma wnioskomat.com, której właścicielem jest Ogólnopolska Sieć Pośrednictwa Finansowego Helikon współpracuje z Agentami kredytowymi zlokalizowanymi na terenie całej Polski. Każdy klient, chcący skorzystać z tej formy wnioskowania o kredyt gotówkowy, zostanie skierowany do najbliższego profesjonalnego Agenta Kredytowego, który dokładnie przeanalizuje sytuację klienta, odpowie na wszystkie nurtujące go pytania oraz wskaże najlepszą ofertę. Co więcej - nieodpłatnie pomoże przeprocesować kredyt w banku.