Olsztyńska Aquasfera przejdzie kompleksowy remont. Jakie czekają nas zmiany?

2022-06-07 20:03:31(ost. akt: 2022-06-07 15:08:32)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe “Aquasfera” Galeria Warmińska funkcjonuje w Olsztynie od marca 2012 r. Obiekt w przeciągu 10 lat przyciągał wodnych miłośników, zarówno tych sportowych, jak i rekreacyjnych, ale nie tylko… Aquasfera przyciąga również kłopoty i usterki.
Po raz pierwszy pojawił się tam problem, gdy w 2016 r. zaczął przeciekać dach. Wciąż obowiązywała gwarancja jednak usterka nie została usunięta przez wykonawcę, tylko przez inną firmę, a pieniądze na naprawę zostały pobrane z kaucji gwarancyjnej. W listopadzie 2017 roku zakończyła się naprawa uszkodzonego dachu, przez który w trakcie opadów deszczu do środka przeciekała woda.

Obecnie trwa przetarg na ponowną naprawę dachu w Aquasferze.

— Przyczyną remontu jest wilgotność panująca w obiekcie, która spowodowała uszkodzenia części poszycia dachowego oraz zawilgocenie ponad miarę wełny mineralnej, czyli warstwy izolującej — informuje rzecznik prasowy OSiRu, Zbigniew Szymula. — Po ekspertyzie technicznej podjęliśmy decyzję o remoncie tej części dachu. Jest to dach nad basenem rozgrzewkowym i strefą rekreacyjną.

Kolejna usterka nie będzie naprawiona z kaucji gwarancyjnej. Przewidywana kwota, która umożliwi przywrócenie sprawności zadaszenia nad basenem to ponad 894 tysiące złotych.

— Ogłosiliśmy przetarg i czekamy na oferty do 10 czerwca — mówi Zbigniew Szymula.— Cały remont ma zostać przeprowadzony do 30 listopada tego roku.

Remont ma dotyczyć robót rozbiórkowych, montażu izolacji dachu, ułożenie pokrycia dachu, montażu obróbek oraz prac wykończeniowych i porządkowych.

—Ogłosiliśmy również przetarg na naprawę usterek w garażu, ponieważ są tam niedociągnięcia ze strony konstrukcji. Zaliczają się do nich wygięte, łódkowate płyty posadzki, zawilgocenia słupów i ścian, przecieki przez strop — mówi Zbigniew Szymula.

Należy pamiętać, że na kolejne renowacje potrzebne są kolejne środki finansowe.

—Dodatkowo przed nami modernizacja szatni, łazienek i natrysków. Aquasfera przejdzie kompleksowy przegląd z niezbędnymi remontami. Jest to obiekt, który w przeciągu 10 lat był mocno eksploatowany. Przez centrum rekreacyjno-sportowe w tym czasie przewinęło się około 8 milionów osób, zorganizowaliśmy ponad 100 imprez zarówno rangi wojewódzkiej jak i międzynarodowej. Obiekt pracuje niemalże przez 365 dni w roku i po prostu takie rzeczy się zdarzają — tłumaczy rzecznik prasowy OSiRu.

Najprawdopodobniej Aquasfera na czas remontu nie zostanie zamknięta w całości, a jedynie w części koniecznej do wykonywania prac.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3101145 8 cze 2022 08:22

    Nasze miasto nie ma potencjału na taki kompleks basenów. Wystarczą nam jeziora. A w miejscu aquasferty lepiej wybudować dużą Biedronkę z parkingiem dla rowerów.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-16) odpowiedz na ten komentarz