UWM: rekrutacja ruszyła!

2022-06-07 11:42:09(ost. akt: 2022-06-09 14:40:40)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: UWM w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to uczelnia z tradycją, która jednocześnie tętni życiem i młodością. Właśnie rusza rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 — spośród 75 kierunków każdy może wybrać coś dla siebie!
Te 75 kierunków kształcenia reprezentuje wszystkie dziedziny nauki: od humanistyki, nauk przyrodniczych, technicznych — po medycynę i sztukę. Dlatego ofercie UWM już dziś warto się dokładnie przyjrzeć. Tym bardziej że prócz interesujących kierunków, na przyszłych studentów największej uczelni w naszym regionie czeka znakomita kadra, nowoczesne pracownie oraz laboratoria… Czyli — naprawdę warto!

UWM = Kortowo

Kto się zdecyduje, naukę, a jednocześnie największą przygodę swojego życia, rozpocznie w miejscu absolutnie wyjątkowym — w Kortowie, niekwestionowanie najpiękniejszym miasteczku akademickim Polski. To tu, pośród jezior i lasów co roku w maju odbywa się Kortowiada: najlepsze juwenalia w kraju. Kortowo to także kluby studenckie, sekcje sportowe, koła naukowe, stypendia, wyjazdy zagraniczne i własna rozgłośnia — Radio UWM FM. Właśnie to wszystko czeka na przyszłych studentów, którzy zdobyć mogą dyplom, doświadczenie praktyczne, ale którzy przede wszystkim tu, w Kortowie mogą zrealizować swoje marzenia.


Nowe kierunki

W roku akademickim 2022/2023 na przyszłych studentów czekają ponadto 3 nowe kierunki na studiach I stopnia oraz 2 — na studiach II stopnia.
Na studiach I stopnia, na Wydziale Prawa i Administracji rozpocznie się kształcenie specjalistów w zakresie doradztwa podatkowego. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z WPiA oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych. Inżynieria w logistyce to z kolei nowy kierunek studiów, który do swej oferty dydaktycznej dodał Wydział Nauk Technicznych. Kolejny nowy kierunek na studiach I stopnia, konkretnie na Wydziale Sztuki — to produkcja muzyczna i realizacja dźwięku.
Natomiast na studiach II stopnia uczelnia zaprasza do Szkoły Zdrowia Publicznego na kierunek: dietetyka, oraz na Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, na kierunek: leśnictwo.


Dzień był bardzo otwarty!

Dzień otwarty to zawsze szansa, by maturzyści i licealiści mogli dokładnie zwiedzić cały piękny campus i oczyma wyobraźni ujrzeć samego siebie w charakterze przyszłego studenta, a za jakiś czas — absolwenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W tym roku dzień otwarty UWM miał kompletnie inną formułę: wszystko odbywało się pod chmurką, w urzekającej scenerii kortowskiej plaży. Kto chciał odwiedzić konkretny wydział, musiał zainteresować się nim dokładniej, bo w tym roku wydziały samodzielnie organizowały zwiedzanie swoich sal dydaktycznych, laboratoriów i wszelkich innych oczekujących na studentów atrakcji.

Czy dzień otwarty w formie pikniku podobał się wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim uczniom bardziej? — O wiele bardziej! Bo mamy już dość trybu on-line i siedzenia w zamkniętych murach! — przyznawali zgodnie licealiści.


Z Trójmiasta do Kortowa!

— Kortowo dobrze znamy, bo jesteśmy z Olsztyna. Podoba nam się taki dzień otwarty jak piknik na świeżym powietrzu — zapewniały Monika Będzłowicz, Aleksandra Kiełdanowicz i Weronika Gontarz z kl. 3A IV LO w Olsztynie. Monika rozważa wybór bioinżynierii zwierząt, weterynarii lub geodezji satelitarnej, Aleksandra — pielęgniarstwa, Weronika — weterynarii. Jednego są pewne: jeśli studia — to tylko Kortowo!

Adam Sołdaczuk jest uczniem Technikum Rolniczego w Barlewiczkach koło Sztumu. Przejmie po rodzicach gospodarstwo, więc interesują go kierunki rolnicze. — Chciałem zobaczyć, jak wygląda Kortowo i co tu można studiować. Podoba mi się, ale pojadę zobaczyć także inne uczelnie, bo chcę wybrać najlepszą — mówił Adam.

Klaudia chodzi do XIV LO w Gdyni. Dlaczego przyjechała do Kortowa, skoro w Trójmieście uczelni nie brakuje? — Po prostu zakochałam się w tym uniwersytecie. Jestem tu już drugi albo trzeci raz i atmosfera bardzo mi się podoba. Kierunek? Zastanawiam się nad weterynarią albo kierunkami z wykładowym językiem angielskim.

Sami widzicie. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Wszystkie niezbędne informacje oraz formularze rekrutacyjne znajdziecie na stronie rekrutacji

mmb

Wydziały Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie:
Wydział Bioinżynierii Zwierząt
Wydział Biologii i Biotechnologii
Wydział Geoinżynierii
Wydział Humanistyczny
Wydział Rolnictwa i Leśnictwa
Wydział Lekarski
Wydział Matematyki i Informatyki
Wydział Medycyny Weterynaryjnej
Wydział Nauk Ekonomicznych
Wydział Nauk Społecznych
Wydział Nauk Technicznych
Szkoła Zdrowia Publicznego
Wydział Nauki o Żywności
Wydział Prawa i Administracji

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. basilo #3101118 7 cze 2022 19:03

    Ten cały uniwersytet powinien zostać zlikwidowany bo Olsztyn nie ma potencjału na dobry uniwersytet. Lepiej mieć kilka dobrych szkół średnich niż słaby uniwersytet.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz