Zaatakowany pracownik Orlenu jest w stanie ciężkim.

2022-06-07 09:19:10(ost. akt: 2022-06-07 09:25:38)

Autor zdjęcia: PAP

"Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Sprawca został ujęty bezpośrednio po zdarzeniu przez innych pracowników ochrony koncernu. Jest zatrzymany przez policję. Stan poszkodowanego jest ciężki, ale stabilny.
Ujęty mężczyzna, który we wtorek rano zaatakował w Płocku (woj. mazowieckie) pracownika Orlen Ochrony to mieszkaniec tego miasta. Do ataku doszło przed bramą do zakładu głównego PKN Orlen. Zabezpieczono monitoring. Stan poszkodowanego jest ciężki, ale stabilny. Zlecono przeszukanie mieszkania napastnika.

Jak poinformowała we wtorek PAP prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska, do ataku nożownika na pracownika ochrony PKN Orlen doszło ok. godz. 5. - na miejscu zdarzenia pracuje policja i prokurator.

"Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Sprawca został ujęty bezpośrednio po zdarzeniu przez innych pracowników ochrony koncernu. Jest zatrzymany przez policję. W tej chwili trwają z nim czynności procesowe" - powiedziała PAP Orkwiszewska. Według niej zatrzymanym w sprawie jest mieszkaniec Płocka, rocznik 1980.

Prokurator rejonowa w Płocku zaznaczyła, że zabezpieczony jest monitoring z miejsca, gdzie doszło do ataku. "Trwają także przeszukania i inne czynności procesowe, które mają na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia" - dodała Orkwiszewska. Przyznała, iż wydano decyzję o przeszukaniu mieszkania napastnika.

Powołując się na dobro trwających czynności, prokurator rejonowa w Płocku zastrzegła, iż na chwilę obecną nie może ujawnić szczegółów dotychczasowych ustaleń, w tym potwierdzić, czy w samochodzie mężczyzny, który zaatakował pracownika Orlen Ochrony znaleziono broń i granaty. Przyznała jedynie, że ze wstępnych ustaleń wynika, że napastnik podjechał w okolice PKN Orlen samochodem.

Jak przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, napastnik jest trzeźwy, pobrana została od niego krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. "Trwają czynności, które nadzorowane są przez płocką prokuraturę. Na obecnym etapie trwających czynności, nie udzielamy w tej sprawie więcej informacji" - zaznaczyła.

Według RMF24, doszło do ataku na ochroniarza przed bramą wjazdową do PKN Orlen w Płocku. Zdarzenie miało miejsce we wtorek przed godziną 5. Napastnik miał podjechać samochodem, wysiąść z niego, podejść do ochroniarza i ugodzić go nożem.

"Gdy całą sytuację zauważyli inni ochroniarze, natychmiast ruszyli w stronę mężczyzny. Po chwili go obezwładnili. Na miejsce od razu została wezwana policja. Mundurowi zatrzymali 42-latka" - podało RMF24. Według tych informacji, w samochodzie napastnika znaleziono broń i dwa granaty.

"Potwierdzamy, że dzisiaj w godzinach porannych doszło do incydentu, w wyniku którego ranny został pracownik Orlen Ochrony. Poszkodowanemu niezwłocznie udzielono pomocy, służby koncernu zadziałały zgodnie z procedurami" - przekazało we wtorek PAP biuro prasowe PKN Orlen. Jak zaznaczono, do zdarzenia doszło poza terenem zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku.

Koncern podkreślił, iż "obecnie odpowiednie organy ścigania prowadzą działania wyjaśniające". "PKN Orlen jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego pracownika Orlen Ochrony" - zaznaczono w komunikacie.

W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny PKN Orlen to największy kompleks rafineryjno-petrochemiczny w Polsce i jeden z największych w Europie. (PAP)

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nadia874 #3101088 7 cze 2022 16:05

  Cześć panowie, mam na imie Nadia do Polski przyjechałam z Kijowa uciekając przed wojną. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/nadia89

  odpowiedz na ten komentarz

 2. josos #3101041 7 cze 2022 09:32

  Niewątpliwie powodem ataku było zdzierstwo orlenu na kierowcach i tym samym bunt przeciwko temu że Oligarcha Obajtek zrobi z Polaków dziadów, których nie bedzie stać na to aby do pracy dojechac.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Marta #3101040 7 cze 2022 09:31

  Ważne, że się zaczeło. Nie udało się dziś, uda się jutro. Mocno w to wierze. Obsrajtka czy Obsrawieckiego dni są policzone w cudzysłowie, ale jako symbole tego syfu powinni zostać odpowiednio nagrodzeni. Wierze, że się uda.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz