Pijany nastolatek pędził hulajnogą elektryczną przez centrum Olsztyna. Z impetem uderzył w słup [VIDEO]

2022-06-06 12:39:37(ost. akt: 2022-06-06 12:47:41)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Mieszkaniec Olsztyna, który w sobotnią noc pod wpływem alkoholu postanowił pojeździć hulajnogą elektryczną może mówić o dużym szczęściu. Młody mężczyzna z dużym impetem uderzył w słup stojący na chodniku i upadł na ziemię. Na szczęście ucierpiał tylko jego portfel, który zostanie uszczuplony przynajmniej o 2,5 tys. zł.
O wielkim szczęściu może mówić 22-letni mieszkaniec Olsztyna, który w sobotę w nocy, jadąc chodnikiem wzdłuż ul. Sikorskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Tuwima, stracił panowanie nad kierownicą i się przewrócił. Upadek był na tyle bolesny, że przez dłuższą chwilę mężczyzna miał problemy ze wstaniem.

Reszta artykułu znajduje się pod materiałem video


Pomocy, 22-latkowi udzielili świadkowie zdarzenia. Na miejsce skierowano policję, straż pożarną i karetkę pogotowia. Okazało się, że do niebezpiecznej sytuacji mógł przyczynić się jeszcze jeden czynnik – alkohol. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie młodego człowieka. Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi siniakami i otarciami.

Na szczęście, choć mogło skończyć się tragicznie, nic poważnego mu się nie stało. Sporządzona ze zdarzenia dokumentacja zostanie przesłana do sądu, który zdecyduje o dalszym losie 22-latka. – może mu grozić kara aresztu lub kara grzywny nie niższej niż 2,5 tys. zł. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie regularnie przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania pod wpływem alkoholu. Promile krążące w organizmie człowieka negatywnie wpływają na jego funkcje psychomotoryczne i poza konsekwencjami prawnymi związanymi z kierowaniem po alkoholu niosą za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.