Triathlonowe zmagania po raz drugi w gminie Kurzętnik [GALERIA ZDJĘĆ]

2022-06-06 08:29:12(ost. akt: 2022-06-06 08:59:15)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W sobotę, 4 czerwca, po raz drugi odbył się Triathlon Kurzętnik. Zawody przyciągnęły na start wielu profesjonalistów, ale także świetnych debiutantów. Nie zabrakło zawodników z terenu powiatu nowomiejskiego.
Konkurencja pływania, podczas Triathlon Kurzętnik 2022, odbyła się w jeziorze Skarlińskim. Zawodnicy startowali na plaży w Wawrowicach. Gdy wyszli z wody, wskakiwali na rowery i mknęli do Kurzętnika, aby tam pobiec ścieżką rowerową do Lipowca i z powrotem, zaliczając ostatnią konkurencję traithlonu.

Pogoda dopisała aż za bardzo. O ile przedpołudniowy start w Wawrowicach był przyjemny, tak odcinek biegowy w pełnym słońcu, był mocno wyczerpujący. Mimo ogromnego zmęczenia, na mecie dominował uśmiech oraz wielkie brawa.

A jest czego gratulować, bo zadanie do wykonania nie było łatwe. Zawody triathlonowe rozgrywane były na dwóch dystansach – 1⁄4 i 1⁄8 Ironman. 1/4 Ironman, czyli popularna w Polsce "ćwiartka" to ok. 950m pływania, 45km jazdy rowerem oraz 10,5km biegu. 1/8 Ironman, bardzo popularny i najliczniejszy w Polsce dystans triathlonowy, składa się z 475m pływania, 22,5km jazdy rowerem oraz 5,25km biegu.

Na dystansie 1/4IM, podobnie jak rok temu, wygrał Tomasz Sala z Nowej Iwnicznej, który pływanie, rower i bieg wykonał poniżej 2 godzin, dokładnie 01:56:05.07. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Jędrzejewska z czasem 02:08:31.53.
Wśród grupy mierzącej się z 1/4 IM był Piotr Patalon z Nowego Miasta, który w barwach Orka Masters Iława zajął 41 miejsce. Jego kolega z teamu, Bartłomiej Skocki z Lipowca, na mecie pojawił się na 50 miejscu. W sumie na 1/4IM startowało 99 zawodników, trzech nie ukończyło rywalizacji.

Na dystansie 1/8IM najlepszy był Mateusz Wamka z Bydgoszczy z czasem 01:03:10.23. Wsród pań wygrała Dominika Stypółkowska z Olsztyna z czasem 01:16:39.47.
W tej grupie startował Paweł Studnik z Kurzętnika zajmując 25 miejsce, na 46 miejscu znalazła się Ewa Renkel - Bucha, która wśród pań, w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce. Na miejscu 60 zameldował się Miłosz Ostrowski z Łąkorza, tuż za nim był Dawid Jaroszewski z Nowego Miasta. Jako 63 zawodnik, linię mety przekroczył Rafał Domżalski z Nowego Miasta. Na 1/8IM startowało 67 zawodników, troje nie ukończyło rywalizacji.

Podczas Triathlon Kurzętnik 2022 startowały sztafety, wśród których nasza okazała się najlepsza, w składzie: Waldemar Dąbrowski (pływanie), Tadeusz Piątkowski (rower), Krzyztof Golmanowski (bieg). Na trzecim miejscu sztafet znalazł się team Irwega w składzie: Wiesław Gostkowski, Ines Wojciechowska i Marcel Wojciechowski.

Linia mety zlokalizowana była na stadionie w Kurzętniku. Funkcjonowała tam strefa dla dzieci przygotowana przez Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kurzętniku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i organizatorom. Do zobaczenia za rok!