Poznaj twórczość genialnego Leonarda da Vinci!

2022-06-06 07:09:39(ost. akt: 2022-06-06 10:32:06)   Artykuł sponsorowany
Ponad 30 eksponatów zaprojektowanych przez mistrza wielu dyscyplin oraz wierne repliki jego najsłynniejszych obrazów można oglądać w Olsztynie. Znana w Europie interaktywna wystawa po raz pierwszy gości na Warmii i Mazurach w przestrzeniach centrum Aura.
Wystawa „Machiny Leonarda da Vinci” to wyjątkowa okazja do zapoznania się z twórczością Leonarda da Vinci, prawdziwego „człowieka renesansu” i geniusza. Ten wybitny malarz, rzeźbiarz, wynalazca, anatom, matematyk, filozof, pisarz należy do panteonu światowej sztuki i inżynierii. Na ekspozycji w centrum Aura będzie można zobaczyć z bliska ponad 30 wynalazków, które wymyślił i naszkicował, m.in. helikopter, łożysko kulkowe, spadochron czy czołg. Ponadto będzie można podziwiać wierne repliki jego najsłynniejszych obrazów, takich jak: Mona Lisa, Ostatnia Wieczerza, Salvator Mundi czy Dama z gronostajem.

Zwiedzający będą mogli także sprawdzić samodzielnie działanie wynalazków, które wyprzedziły swoją epokę o kilkaset lat i do dzisiaj inspirują inżynierów na całym świecie. Całość ekspozycji uzupełniają bogate tablice dydaktyczne.

„Wystawa twórczości Leonarda da Vinci, która gościła w wielu ośrodkach kultury w Europie, to prawdziwa atrakcja dla dorosłych i dzieci. Dzięki dynamicznej i interaktywnej formule ma wyjątkowy charakter edukacyjny i sprawia, że odkrywanie historii oraz dorobku kultury, sztuki i nauki nie jest nudne. Wiernie odtworzone modele, wykonane przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda, a także reprodukcje dzieł malarskich słynnego artysty naprawdę zachwycają oko i budzą podziw nad fenomenem intelektualnym wszechstronne go człowieka. Cieszę się, że mamy kolejny raz wyrafinowany pretekst, by zaprosić do doświadczenia niesamowitych emocji we wnętrzach Aury” - mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Ekspozycja, gdziekolwiek się pojawiła, biła rekordy frekwencji. W Aura Centrum Olsztyna można ją oglądać od 1 czerwca. Tutaj w dniu otwarcia z okazji Dnia dziecka cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch pierwszych dni wystawę odwiedziło niespełna 500 osób.

Wystawa jest czynna w godz. 10-20 i będzie prezentowana do 30 września na poziomie +1 galerii. Bilety wstępu dostępne są w cenie 14 zł dla dzieci oraz 18 zł dla dorosłych, bilet rodzinny 2+2 kosztuje 50 zł. Grupy zorganizowane podlegają wcześniejszej rezerwacji pod nr tel. +49 1578 7566 099 lub mailowo pod adresem kamila.gierko@or-ex.eu. Cena biletu dla grup zorganizowanych od 10 osób – 12 zł, opiekunowie i przewodnicy wchodzą bezpłatnie.


***
AURA CENTRUM
Aura Centrum Olsztyna leży w sercu miasta, tuż obok najważniejszych urzędów i instytucji województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie krok od Starego Miasta. Jest to centrum nowoczesne i przyjazne odwiedzającym, w którym panuje spokojna atmosfera. Na powierzchni użytkowej 25 tys. m² mieści się prawie 100 punktów handlowych i gastronomicznych oraz nowoczesne Kino Helios, mające 8 sal kinowych i mogące pomieścić ponad 1900 miłośników dużego ekranu. W Aurze znajduje się duży market spożywczy i apteka. Oprócz sklepów i lokali restauracyjno-kawiarnianych w Aurze działa uwielbiana przez dzieci biblioteka Abecadło, mieści się tu także ceniona w mieście szkoła muzyczna.
Właścicielem Aura Centrum Olsztyna jest NEPI Rockcastle sp. z o.o., a zarządcą CBRE Sp. z o.o.
Więcej na http://www.auracentrum.pl/