Włamywał się do piwnic i altanek na terenie Olsztyna. Zdziwił się, jak do jego mieszkania weszli policjanci

2022-06-03 13:14:03(ost. akt: 2022-06-03 14:30:58)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci z Olsztyna namierzyli i zatrzymali 30-letniego złodzieja. Mieszkaniec Olsztyna przyznał się do 22 kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.
Dzięki pracy policjantów z Olsztyna udało się ustalić tożsamości mężczyzny odpowiedzialnego za liczne włamania do piwnic i altanek na terenie Olsztyna. Działania funkcjonariuszy utrudniały ciągłe przeprowadzki i zmiany pracy podejrzanego o kradzieże. We wtorek (31 maja) policjanci weszli do mieszkania, w którym zaskoczyli 30-latka. Mężczyzna już w trakcie zatrzymania przyznał się do kradzieży z włamaniem.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli na komisariat. Okazało się, że mężczyzna miał na swoim koncie dużo więcej takich przestępstw. Policjanci przeprowadzili z udziałem 30-latka eksperyment, w którego trakcie mężczyzna wskazał i przyznał się do 22 kradzieży z włamaniem. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Z lokalnych lombardów, w których złodziej zastawiał skradziony towar, odzyskano m.in. elektronarzędzia i urządzenia użytku domowego.

30-latkowi zostały przedstawione łącznie 22 zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, dlatego grozi mu surowsza niż zwykle kara, bo aż do 15 lat pozbawienia