KAS z Olsztyna przejął ponad 4,5 tysiąca nielegalnych papierosów

2022-06-03 09:17:48(ost. akt: 2022-06-03 12:55:17)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Funkcjonariusze olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili nielegalne papierosy i tytoń. Kontrole prowadzone były w Elblągu i Piszu. Właściciele kontrabandy usłyszeli zarzuty o wykroczenie skarbowe.
W ciągu zaledwie trzech dni funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili ponad 4,5 tys. nielegalnych papierosów.

Podczas czynności kontrolnych prowadzonych w Elblągu 24 maja bieżącego roku, w jednym z mieszkań zajęli około 1,2 tys. sztuk domowej produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 0,5 kg tytoniu. Właściciel lokalu został przesłuchany w charakterze świadka i usłyszał zarzut o wykroczenie skarbowe.

Z kolei 27 maja br. na bazarze miejskim w Piszu mundurowi ujawnili ponad 3,3 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W tym przypadku również postawiono zarzut o wykroczenie skarbowe.

Zajęte papierosy zostały zdeponowane w magazynach Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem odbywa się zwłaszcza na targowiskach, w różnych punktach handlowych, ale także w mieszkaniach prywatnych. Papierosy kupowane na bazarach często są podróbkami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Takie papierosy nie spełniając żadnych norm jakości, stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów.