Studenci UWM świętują!

2022-06-02 15:11:10(ost. akt: 2022-06-02 18:19:14)   Artykuł sponsorowany
Fot. Mateusz Kowalski

Fot. Mateusz Kowalski

W środę zaczęła się Kortowiada 2022, czyli 61. edycja olsztyńskich juwenaliów. Dzisiaj ulicami Olsztyna przeszła Parada Wydziałów. Na scenie głównej wystąpią pierwsze gwiazdy: Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa.
Juwenalia w najpiękniejszym kampusie uniwersyteckim w Polsce zaczęły się w środę. Studenci zaplanowali ten dzień przede wszystkim jako czas integracji, dlatego w harmonogramie wydarzeń znalazły się Kortowski Bieg o Złotego Dzika, VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach i konkurs na wystrój akademików. Zgodnie z tradycją oficjalnym i symbolicznym początkiem Kortowiady jest jednak Parada Wydziałów. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przeszli ulicami miasta dzisiaj. Odebrali wtedy klucze do Olsztyna od prezydenta oraz symbol władzy nad Kortowem, który przekazał przewodniczącemu samorządu studenckiemu rektor UWM.

Obrazek w tresci


GWIAZDY ZAGRAJĄ NAD JEZIOREM. I NIE TYLKO

Kortowiada to przede wszystkim trzy popołudnia, wieczory i noce wypełnione koncertami na scenie głównej. W czwartek na plaży nad Jeziorem Kortowskim zagrają: Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Pobawić się przy ulubionych dźwiękach będzie można nie tylko na plaży kortowskiej. Namiot Silent Party to propozycja dla tych, którzy lubią tzw. ciche imprezy. Każdego dnia grać będą inni DJ-e. Za konsolą staną: DJ Killer, DJ Adys, DJ C. Why.C, DJ Hajdi, DJ Sopran, DJ Omen, DJ Mario, DJ Yourant, DJ Cezar, DJ Danny-D, DJ Jack Grand oraz DJ Insane.

Muzycznych atrakcji nie zabraknie także na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. Po pierwsze, w czwartek, piątek i sobotę odbywać się tam będą finały Ajdola. Zwycięzcy każdego z finału zaprezentują się kilka godzin po werdykcie na głównej scenie Kortowiady. Po drugie, w czasie Kortowiady na Scenie Studenckiej zaplanowano też Energetyczne Granie.

OD STUDENTÓW DLA STUDENTÓW

Siłą Kortowiady jest to, że mimo zmian spowodowanych nowymi przepisami, realiami lub oczekiwaniami odbiorców, pozostaje ona wydarzeniem organizowanym przez studentów dla studentów. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM dba o to, żeby nie brakowało wydarzeń, dzięki którym żacy mogą scementować istniejące i nawiązać nowe relacje.

Tym, którzy wolą mniej aktywne rozrywki, powinno się na przykład spodobać Kino Plenerowe. Jest ono jednym z elementów projektu „Kortowo. Europa. My.”, który powstał przy współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce w ramach Europejskiego Roku Młodzieży #EYY2022 European Youth. Poza kinowymi hitami („Mamma Mia”, „Forrest Gump” i „Chłopaki nie płaczą”) obejrzeć tu będzie można filmy krótkometrażowe młodych, europejskich twórców z serii „#EU&ME Young Filmmakers Competition”.

Strefa przy Scenie Studenckiej to ważny punkt na mapie dla tych, którzy szukać będą wrażeń… smakowych. W food truckach, które zaparkowały przy Centrum Konferencyjnym UWM, coś dla siebie powinni znaleźć wcześniej.

Oddech od koncertowych emocji można będzie złapać w namiocie za Biblioteką Uniwersytecką podczas Festiwalu Gier Planszowych.

A skoro o namiocie mowa, to warto pamiętać, że w nim odbywać się będzie także wydarzenie debiutujące w programie olsztyńskich juwenaliów. Mowa oczywiście o Speed Dating, czyli tzw. szybkich randkach.

KORTOWIADA: JUWENALIA, KTÓRYCH SIĘ NIE ZAPOMINA

Kortowiada od dekad jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzach studentów. I nie tylko. Przez lata olsztyńskie juwenalia doczekały się fanów także wśród mieszkańców Olsztyna, regionu i… całej Polski.

Kortowiada 2022 to 61. edycja olsztyńskich juwenaliów. Opinia najlepszych juwenaliów w Polsce od lat mobilizuje organizatorów do wzmożonych wysiłków na rzecz obrony tego tytułu. Wyjątkowość Kortowiady bierze się nie tylko z niezwykłej atmosfery kampusu akademickiego UWM. Sporo zasług mają w tym oczywiście także świetni artyści, którzy przyjmują zaproszenie na koncerty. O tym jednak, że „Kortowiada ma w sobie to coś” decydują – jak podkreśla Piotr Wałejko, przewodniczący RUSS – uczestnicy imprezy.

Bilety na koncerty tegorocznej Kortowiady można kupować za pośrednictwem serwisu eBilet. Na większość dodatkowych atrakcji wstęp jest darmowy.

Olsztyńskie juwenalia 2022 odbywają się pod hasłem „Green Camp”, mającym przypominać o potencjale Kortowa i potrzebie jego ochrony. Idzie to w parze z działaniami podejmowanymi przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, który od lat wdraża w życie ideę Green University i realizuje cele zrównoważonego rozwoju.

Biuro Prasowe Kortowiady