Kierowcy omijają korki w Dywitach jeżdżąc po chodniku [VIDEO]

2022-06-02 09:41:54(ost. akt: 2022-06-02 10:26:00)
Kierowcy w Dywitach zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie

Kierowcy w Dywitach zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od kwietnia bieżącego roku został wprowadzony ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 51 w Dywitach. Utrudnienia są związane z prowadzoną inwestycją – przebudową skrzyżowania drogi krajowej z ul. Wadąską oraz drogą do Osiedla Sterowców. Jednak są tacy, którzy znajdą sposób na korki. Jaki?
W ramach prac przeprowadzana jest rozbiórka istniejącej nawierzchni DK-51. Przebudowywane są podziemne sieci oraz budowany jest pierścień ronda.

Ruch na trasie Olsztyn – Dywity odbywa się wahadłowo na równoległej drodze objazdowej, zlokalizowanej w miejscu przyszłej drogi rowerowej. W ciągu dnia ruchem kierują sygnaliści, natomiast wieczorem i w godzinach nocnych uruchomiona zostaje sygnalizacja świetlna.

Na odcinku, gdzie przeprowadzane są prace budowlane, ograniczono prędkość do 40 km/h oraz wprowadzono zakaz wyprzedzania. Przedstawiciele GDDKiA w Olsztynie poinformowali, że tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około 3-4 miesiące.

Jednak nie wszystkim stanie w korku jest na rękę. Ten materiał przesłała jedna z zaniepokojonych mieszkanek gminy Dywity! Nagrała ona kierowców, którzy chcąc ominąć korki spowodowane ruchem wahadłowym na DK51, wjeżdżają na ciąg pieszo-rowerowy między Osiedlem Sterowców a Dywitami.


— Ja rozumiem, że jest korek i każdy chce zdążyć, ale to już przesada. Moje dziecko jeździ tą drogą rowerem do szkoły! — napisała mieszkanka. — Dziś po godz. 7 rano w taki sposób przejechały 4 auta pod rząd.

Oryginalne zdjęcie i film z niebezpiecznym zachowaniem kierowców otrzymała policja, która zadeklarowała, że zajmie się tematem i rozważy wystawienie w tej okolicy patroli w godzinach szczytu.

Z kolei z informacji uzyskanych od wykonawcy budowy ronda wynika, że utrudnienia i ruch wahadłowy zakończą się w sierpniu 2022. Drogowcy "wyszli już z pracami z ziemi", obecnie układają krawężniki.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzes #3100770 2 cze 2022 17:09

    Droga ta jest już za wahadłem i jazda nią nie ma nic wspólnego z korkami. Należy spradzać informacje przed drukiem

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. To ja #3100732 2 cze 2022 10:45

    Oczywiście nie popieram takiego zachowania kierowców ale dla sprawiedliwej równowagi zadałbym pytanie dlaczego prace trwają tak długo i czy nie można by było skrócić męczarni stania w ogromnych korkach? Podobnie jest w Olsztynie - zarządcy mają w głębokim poważaniu kierowców i potrafią zamykać pół i tak zakorkowanego miasta po to aby zorganizować w mieście zawody biegaczy. Na zamkniętych ulicach tygodniami nie dzieje się nic podczas gdy kierowcy stoją w korkach i psioczą na drogowców bo nie mają innego wyjścia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz