Ochroniarz sklepu w Olsztynie okradał miejsce, w którym pracował

2022-06-01 12:59:22(ost. akt: 2022-06-01 13:55:16)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci rozgryźli sprawę kradzieży, do których doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Ich sprawcą okazał się 33-letni ochroniarz sklepu, który skradzione artykuły sprzedawał na targu.
Policjanci z Olsztyna po wielu działaniach, zatrzymali złodzieja sklepu na jednym z parkingów na terenie miasta. Okazał się nim 33-letni pracownik placówki handlowej. W trakcie przeszukania w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z marihuaną. Susz roślinny przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. W aucie ochroniarza policjanci znaleźli również produkty pochodzące z kradzieży.

Fot. KMP w Olsztynie
Funkcjonariusze ustalili, że 33-latek od kwietnia do maja bieżącego roku, pracując jako ochroniarz sklepu, ukradł wiele rzeczy. Jego głównym łupem był markowy alkohol, produkty spożywcze czy blisko 60 zdrapek loterii pieniężnych. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna po zakończonej zmianie wynosił produkty ze sklepu, które ukrywał w zaparkowanym niedaleko aucie. Następnie część rzeczy sprzedawał na pobliskim targu przypadkowym osobowym. Przedstawiciele placówki handlowej wycenili wartość strat na kwotę nie niższą niż 3 tysiące złotych.

Fot. KMP w Olsztynie

33-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania substancji zabronionych, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.