Michał Kurek i Julia Gałązka na podium [zdjęcia]

2022-06-01 11:03:38(ost. akt: 2022-06-01 11:35:51)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Lidzbarscy zawodnicy karate kyokushin wzięli udział w Turnieju Karate Shinkyokushinkai w Ełku. Michał Kurek wywalczył drugie miejsce kumite w kategoria młodzików, a Julia Gałązka zdobyła trzecie miejsce kumite w kategorii młodzik.
W sobotę 28 maja w Ełku w Zespole Szkół Sportowych odbyły się sportowe zmagania w regionalnym Turnieju Karate Shinkyokushinkai. Do rywalizacji przystąpiło 180 młodych sportowców z 8 klubów: Bartoszyce, Białystok, Ełk, Giżycko, Grajewo, Lidzbark Warmiński, Skarżysko Kamienna i Suwałki.
W ceremonii otwarcia Turnieju uczestniczył Artur Urbański, sędzią głównym zawodów był shihan Marek Krejpcio z Suwałk.

Lidzbark Warmiński reprezentowało dwoje zawodników: Michał Kurek, który wywalczył 2. miejsce kumite w kategoria młodzików ( finał z Dawidem Klimkiem z Bartoszyckiego Klubu) i Julia Gałązka 3. miejsce kumite w kategorii młodzik.
— Gratulujemy i cieszymy się, że oboje wrócili z medalami, życzymy kolejnych sukcesów — powiedział sensei Andrzej Litwin.