Policjanci z Olsztyna namierzyli internetowego oszusta, który wzbogacił się o 70 tys. zł na sprzedaży towarów, których nie miał

2022-06-01 10:11:53(ost. akt: 2022-06-01 10:33:11)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci ustali dane i zatrzymali 28-letniego oszusta internetowego. Mężczyzna oferował do sprzedaży towar, którego w rzeczywistości nie miał. Otrzymał 17 zarzutów, a teraz grozi mi do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Olsztyna ustalili tożsamość i dotarli do 28-latka odpowiedzialnego za liczne oszustwa internetowe. Mężczyzna oferował do sprzedaży przedmioty, które nigdy nie trafiły do kupców.

Chcąc się dorobić oszust podszywał się pod inne osoby i wystawiał oferty sprzedaży m.in. kosiarki renomowanej marki, komody czy alufelg. Oszukanych zostało łącznie 17 osób, które zaufały internetowemu sprzedawcy i przelały pieniądze w łącznej kwocie 76 tys. zł na wskazany numer konta bankowego.

Gdy po umówionym czasie, kupujący nie doczekali się zamówionego towaru, postanowili o tym powiadomić policję.

Policjanci zajęli pieniądze wyłudzone od nabywców, które znajdowały się na rachunku bankowym "sprzedawcy", a także zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych należących do niego. Do sądu wpłynął akt oskarżenia – mężczyźnie przedstawiono łącznie 17 zarzutów. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3100681 1 cze 2022 15:13

    "Policjanci z Olsztyna" niech jeszcze sprawdzą czy ten kolo miał założoną maseczkę kiedy to robił. Jeżeli tego nie sprawdzą to niech oddadzą wszystkie podwyżki które dostali w czasie plandemii. Tfuuu, na psa budę

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz