W Olsztynie przy budowie Uranii zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu

2022-05-31 14:40:17(ost. akt: 2022-05-31 15:23:41)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

W związku z trwającymi pracami związanymi z przebudową hali sportowej Urania od poniedziałku 6 czerwca zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Co jest powodem nowych zmian?
Zmiany oznaczają utrudnienia dla kierowców na Al. Piłsudskiego, wzdłuż placu budowy oraz ulicy i drogi wewnętrznej prowadzącej do sklepu „Malwa".

— Powodem utrudnień jest konieczność zapewnienia miejsca postoju samochodów z dźwigarami dachowymi oraz ich rozładunku — mówi Andrzej Rosocha, kierownik kontraktu modernizacji Hali Urania.

Jest to związane z faktem, że budowa Uranii weszła w kolejny etap realizacji – montaż dachów. Tym samym w dniach w dniach od 6 do 15 maja będzie obowiązywała tymczasowa zmiana w organizacji ruchu, która umożliwi wykonawcy montaż konstrukcji dachu hali rozgrzewkowej i lodowiska.

[mediabox=n]857352[mediabox]

— Aby zamontować dach nad halą rozgrzewkową potrzebujemy 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 33 m, natomiast w przypadku dachu nad lodowiskiem na budowę przyjedzie 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 26 m. Będą one rozładowywane przy pomocy żurawia samochodowego o nośności 450 ton — dodaje Rosocha.

Jednocześnie na placu budowy trwają prace nad montażem konstrukcji stalowej kopuły, która będzie ważyła ponad 210 ton. Jeśli pogoda pozwoli i nie wystąpią silne wiatry, montaż powinien zostać zakończony pod koniec czerwca.