Bimbrownicy z Braniewa złapani na gorącym uczynku. Teraz grożą im poważne konsekwencje

2022-05-31 13:14:59(ost. akt: 2022-05-31 13:54:21)

Autor zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Warmińsko-mazurska KAS ujawniła nielegalną produkcję alkoholu na terenie powiatu braniewskiego. Właściciel linii produkcyjnej został przyłapany na gorącym uczynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do destylacji, zacier i gotowe wyroby alkoholowe.
W maju bieżącego roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego (WMUCS) w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Braniewie ujawnili proces nielegalnej produkcji alkoholu.

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Na jednej z posesji na terenie powiatu braniewskiego, przyłapali na gorącym uczynku jej właściciela podczas trwającego procesu produkcji alkoholu.
W pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli aparaturę do destylacji, ok. 60 l tzw. zacieru do produkcji alkoholu oraz ok. 10 l wyrobów alkoholowych, pochodzących z nielegalnej produkcji.

Fot. KAS

Nielegalna produkcja alkoholu jest zagrożona karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są najczęściej z alkoholu technicznego. Zawierają one wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka.

red.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marta #3100644 1 cze 2022 06:38

  "Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są najczęściej z alkoholu technicznego. Zawierają one wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka." Propaganda rodem z TVP, obecnie co 3 pije bimber zamiast wódki i nikt nie narzeka na kaca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Marta #3100642 1 cze 2022 06:36

  Nikomu frajerzy krzywdy nie zrobił. To że dzięki niemu macie problem z wypłatom nierobom socjalu czy 14 emerytur wszystkim emerytom to jestem jemu wdzięczny że robi dobrą robotę. I mam nadzieje, że niedługo zamiast liści będą pisowcy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Grzes #3100621 31 maj 2022 18:55

  Musiał sąsiad podpier.....ć

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz