Boisko w Olsztynie zostanie wyremontowane. Miasto dostanie na to 5 milionów złotych

2022-05-30 15:03:06(ost. akt: 2022-05-30 16:28:25)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Znamy już wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Z rządowego funduszu do Olsztyna trafi 5 milionów złotych na modernizacje boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej numer 18.
Przebudowa boiska pozwoli na spełnienie wymogów zawartych w podręczniku licencyjnym dla klubów IV ligi i niższych klas, dzięki czemu będą mogły być tam rozgrywane mecze w ramach prowadzonych przez warmińsko-mazurski Związek Piłki Nożnej rozgrywek piłkarskich.

Jest to jedyne pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Jednak jest już mocno wyeksploatowane, murawa jest zużyta, są liczne ubytki, pęknięcia i nierówności nawierzchni. Z tego powodu w 2018 roku WMZPN uznał, że nie spełnia już ono wymogów i zabronił rozgrywania tam meczów IV ligi i niższych. To wymagało od klubów wyjazdów do innych miast na rozgrywki.

— Zależy nam na tym by nasi piłkarze mogli trenować w godnych warunkach i dlatego zmierzamy m.in. wymienić sztuczną trawę, wykonać nowe trybuny, toalety i podwyższyć ogrodzenie — mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz — Ale nie zapominamy także o innych dyscyplinach - w projekcie jest też przebudowa nawierzchni poliuretanowej na boisku do koszykówki, korcie tenisowym i bieżni. Zgodnie z warunkami konkursu przetarg na przebudowę boiska zostanie ogłoszony w ciągu 9 miesięcy.

To jedyny projekt na jaki miasto otrzymało dofinansowanie. Nie udało się pozyskać wsparcia na zakup 20 autobusów elektrycznych (projekt do 65 mln zł) i uczytelnienie ekspozycji przy Wysokiej Bramie (zadanie do 30 mln zł).

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3100568 31 maj 2022 08:23

    Ja bym bardzo chciał aby mój ukochany Szachtior Jekaterynburg też grał w IV lidze ale niestety wszyscy piłkarze zginęli od samogonu...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2. basilo #3100559 31 maj 2022 07:52

    Czyli przygotowania do występów Stomilu w IV lidze. I słusznie, popieramy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz