Protest rodziców przed NSA. Sprzeciwiają się likwidacji ośrodka dla niesłyszących dzieci

2022-05-28 08:28:32(ost. akt: 2022-05-28 08:33:19)

Autor zdjęcia: Radio Olsztyn

Przed siedzibą Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie pikietowali rodzice dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie.
Była to kolejna odsłona sprzeciwu wobec działań prezydenta miasta Piotra Grzymowicza, który chce zlikwidować placówkę. Po interwencji ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, sprawa rozstrzygnie się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Przedstawiciele rodziców pojechali do Warszawy i protestowali przed siedzibą NSA. – To jest deptanie 50-letniej tradycji – nie ukrywała rozgoryczenia Monika Krupińska, przewodnicząca Rady Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie.

To, że tutaj dzisiaj jesteśmy, jest konsekwencją działań Prezydenta Grzymowicza, który chce zlikwidować placówkę w której od lat uczą się nasze dzieci. Prezydent pozostaje niewzruszony na nasz rozpaczliwy protest oraz na apele posłów i radnych. Jesteśmy tu dziś, by bronić praw naszych dzieci i walczyć o ich przyszłość, bo tutaj rozgrywają się dziś jej losy.
źródło: Radio Olsztyn

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BZ #3100423 28 maj 2022 22:58

  Jak znam życie, ośrodek potrzebny jest dla ukrów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. as. #3100390 28 maj 2022 12:19

   Kim był (b. członek PZPR), kim jest prezydent Piotr Grzymowicz (obecny członek PO) i jak działa to wszyscy wiedzą i widzą ale co na to ci, którzy na niego głosowali i dzięki którym zajmuje to stanowisko???

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz