Chodnikowe gry w śródmiejskim parku w Olsztynie

2022-05-28 13:03:00(ost. akt: 2022-05-27 15:40:19)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Park Centralny może zyskać kolejną atrakcję. Klasy, twister, labirynt - jest szansa, że na chodniku w pobliżu jednego z placów zabaw dla dzieci wyrysowane zostaną pola do gier.
Kto z dzieciństwa nie pamięta choćby gry w klasy? W tę i wiele innych będą mogli grać młodzi mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur odwiedzający Park Centralny. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu otworzył właśnie oferty na wykonanie trwałych plansz.

— Wpłynęła jedna oferta, która mieści się w kwocie, jaką mamy zarezerwowaną na to zadanie — informuje Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie.

"Kraina gier chodnikowych" to zwycięski projekt osiedlowy ze śródmieścia z minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Plansze mają powstać na 130-metrowym odcinkach chodnika przy ogrodzonym placu zabaw z pająkiem, niedaleko głównej fontanny.

— Gry podwórkowe to znakomita rekreacja na świeżym powietrzu — mówią autorzy projektu, Maciej i Dominik Jasińscy. — Kolorowe plansze to idealny sposób na zachętę do zabawy ruchowej i poprawę samopoczucia. Każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie i z przyjemnością będzie tu wracał.

Mała i duża plansza do gry w klasy, poza tym m.in. dart, twister czy labirynt - to tylko kilka z gier, jakie mają pojawić się w parku. Plansze mają być trwale naniesione na powierzchnię chodnika przy pomocy materiału termoplastycznego. Pomiędzy grami ma być zachowany co najmniej metrowy odstęp.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grzes #3100462 29 maj 2022 23:45

  Ukraińskie dzieci będą miały gdzie się bawić !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dorota #3100414 28 maj 2022 19:45

  Żadna to radość dla dzieci, z których coraz więcej pozbawia się elementarnego prawa do obojga rodziców po ich rozstaniu. Robi to system, rzekomo prorodzinny; robią to mamusie rzekomo najlepsze osoby na świecie. Drogie Panie, młode polki, alienacja rodzicielska to przemoc wobec dzieci!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3100407 28 maj 2022 15:14

  Smutne to jest że malunki na asfalcie urastają do rangi miejskiej atrakcji. Dzieci mogłyby obejrzeć mecz piłkarski w komfortowych warunkach gdyby tylko miasto wybudowało nowoczesny stadion piłkarski.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz