Projekt "Cyfrowy Olsztyn" wyróżniony podczas konkursu "Innowacyjny Samorząd"

2022-05-29 13:04:00(ost. akt: 2022-05-27 15:39:38)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Kolejny konkurs, w którym Olsztyn zyskuje uznanie dotyczy rozszerzenia wachlarza e-usług. Innowacyjny Samorząd Polskiej Agencji Prasowej to konkurs, w którym miasto zaprezentowało projekt "Cyfrowy Olsztyn".
Do konkursu są zgłaszane innowacyjne zadania, które umożliwiają poprawę działania samorządu, podległych jednostek czy obsługę interesantów. Konkursowa kapituła uwzględniała m.in. nowatorstwo zastosowanych rozwiązań i ich efekty.

— Projekty były bardzo różnorodne — przyznaje przewodniczący kapituły, profesor Stanisław Łobejko ze Szkoły Głównej Handlowej. —Większe miasta mają więcej pieniędzy, więc i naturalnie ich projekty są bardziej złożone. Ale znaczenie merytoryczne zależy od pomysłowości. Mieliśmy w tym roku duży problem z oceną i wyborem tych najlepszych. Chyba wszystkie były innowacyjne.

W kategorii gmin miejskich zgłoszonych zostało 70 projektów. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazły się zadania m.in. z Gliwic, Kielc, Rzeszowa, a także "Cyfrowy Olsztyn".

— To ogromna satysfakcja, że Olsztyn ponownie został dostrzeżony - mówi sekretarz miasta, Stanisław Gorczyca, który odebrał wyróżnienie. — Nieustannie dążymy do poprawy obsługi naszych interesantów, a tym samym do wzrostu ich zadowolenia. To wyróżnienie dowodzi, że obraliśmy dobry kierunek.

W skład projektu "Cyfrowy Olsztyn" wchodzi ponad 70 e-usług. Teraz w naszym mieście drogą internetową można zrealizować już ponad 170 usług urzędowych. To jednocześnie usprawnienie pracy Urzędu Miasta i jednostek gminy, jak szkoły, przedszkola, biblioteki, Szkolne Schronisko Młodzieżowe czy Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu.

W tym roku "Cyfrowy Olsztyn" został wyróżniony także w konkursie Top Inwestycje Komunalne, organizowanym przez PortalSamorzadowy.pl.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tokyo #3100451 29 maj 2022 21:03

    Szczególne wyróżnienie za wieczną kolejkę i brak numerków w wydziale komunikacji... te wszystkie różnienia to jakieś dziwne takie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz