Jutro w Olsztynie startują Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym

2022-05-26 18:44:50(ost. akt: 2022-05-26 17:28:41)
W związku z Mistrzostwami Europy w Olsztynie mieszkańcy miasta będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym

W związku z Mistrzostwami Europy w Olsztynie mieszkańcy miasta będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Już jutro startują Mistrzostwa Europy w Triathlonie. Olsztyn już po raz dziesiąty będzie areną zmagań zawodników w ramach Elemental Tri Series. Stolica Warmii i Mazur po raz piąty będzie również gospodarzem zawodów międzynarodowych.
Na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel Triathlon zagości już po raz dziesiąty, a Mistrzostwa Europy będą wyjątkowym zwieńczeniem triathlonowej tradycji na Warmii i Mazurach. Przez ostatnie 9 lat nad jeziorem Ukiel odbywały się zawody dla amatorów Elemental Tri Series, a od 4 lat Puchar Europy w Triathlonie, który na stałe wpisał się w kalendarz Europe Triathlon.

O tytuł Mistrza Starego Kontynentu powalczą w Olsztynie zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek 27 maja, kiedy to odbędą się wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę nie zabraknie emocji podczas startów finałowych. Niedziela stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior.

Olsztyn stanie się również areną zmagań paratriathlonistów, którzy będą walczyli o tytuł Mistrzów Europy na dystansie sprinterskim, jak również zawodników Age-Group, którzy z kolei powalczą o medale na dystansie standard w formule bez draftingu.

Niektóre z ulic Olsztyna będą wyłączone z ruchu


PIĄTEK 27.05.2022

ul. Kapitańska, ul. Sielska (północna nitka na odcinku Shumanna-Miła), Shumanna
(północna nitka). Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.

Utrudnienia wystąpią w godzinach 06:00-19:00.

SOBOTA 28.05.2022

ul. Kapitańska, ul. Sielska (północna nitka na odcinku Shumanna-Lotnicza), Miła, Shumanna (północna nitka). Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.

Utrudnienia wystąpią w godzinach 06:00-20:00.

NIEDZIELA 29.05.2022

ul. Kapitańska, ul. Sielska (północna nitka), ul. Lotnicza (Sielska), starodroże DK16 na odcinku granice miasta-skręt na Łupstych, ul. Miła, ul. Shummanna (północna nitka). Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Dla podróżujących w kierunku Ostródy przygotowany zostanie
objazd przez Łupstych.

Utrudnienia wystąpią w godzinach 06:00-19:00.

MAPA UTRUDNIEŃ

Fot. OSiR Olsztyn


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Psulek #3100266 26 maj 2022 22:42

    Co to za ulica "Shummanna"? Było coś palone czy pite?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz