"Ulotne" lato już od 17 czerwca

2022-05-24 15:54:15(ost. akt: 2022-05-25 13:16:26)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: MOK w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury przedstawił programową ofertę na najbliższe miesiące. Kolejny raz nie zabraknie oryginalnych propozycji oraz gwiazdorskich występów.
Od czerwca do września potrwa tegoroczna, letnia propozycja MOK-u dla mieszkańców Olsztyna oraz gości naszego miasta. Tegoroczne hasło opisujące cykl wydarzeń brzmi "Ulotne".

- Staramy się nie powielać doskonale znanych i masowych wydarzeń - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz. - W tym roku jesteśmy bardziej nostalgiczni, refleksyjni. Rozumiem, że wiele osób może oczekiwać w letniej propozycji czegoś lekkiego. Niemniej nie możemy też udawać, że nic się nie dzieje za naszą wschodnią granicą. Dlatego taka jest nasza tegoroczna propozycja.

Na tegoroczne lato w ofercie MOK-u składają się dziesiątki koncertów, wystaw, działań animacyjno-edukacyjnych, przedstawień teatralnych i pokazów filmowych. Pierwsze propozycje już 17 czerwca. Wśród gwiazd, jakie wystąpią w Olsztynie są m.in. Strachy Na Lachy, Leszek Możdżer, Nosowska czy Brodka.


Nie zabraknie jednak oryginalnych działań. Takim będzie choćby "Park muz współczesnych", do którego będzie można zaglądać przez cały lipiec i sierpień w pobliżu zajezdni trolejbusowej.

- Zaproponujemy plenerowe koncerty, spektakle, akcje animacyjne - zachęca Marta Guściora z MOK-u. - Będą odbywać sie w bardziej kameralnej atmosferze. Chcemy dać miejsce do niedzielnych spotkań, także tych międzypokoleniowych.
W cykl letnich imprez wpisują się m.in. Dni Olsztyna. Między 21 a 24 lipca wystąpią choćby Artur Andrus oraz zespół Raz Dwa Trzy. Nie zabraknie też tradycyjnego Jarmarku Jakubowego.

- Tegoroczne Dni Olsztyna zbudowaliśmy wokół teatrów ulicznych - mówi Piotr Podgórski z biura festiwalowego MOK. - Na pewno podczas święta naszego miasta nie zabraknie wyjątkowych propozycji, świetnych grup i niezwykłych spektakli.

Będą też stałe punkty programu: Fest Muza, Local Warming, Koncerty Organowe czy Kino Plenerowe.

Większość wydarzeń będzie odbywać się bezpłatnie. Wejściówki na imprezy płatne będą dostępne od 1 czerwca.