Węgorzewo: Młoda kobieta bez prawa jazdy po pijaku staranowała radiowóz i próbowała uciec z miejsca zdarzenia

2022-05-24 16:39:25(ost. akt: 2022-05-24 15:37:02)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie w poniedziałek (23 maja) późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ul. Jana Pawła II. Cała interwencja przebiegała normalnie, dopóki w tył zaparkowanego radiowozu nie uderzył osobowy peugeot. Okazało się, że kierująca nim 27-letnia kobieta była kompletnie pijana i nie miała prawa jazdy.
Do tego zdarzenia doszło wczoraj (poniedziałek 23 maja) około godz. 23:30 na ul. Jana Pawła II w Węgorzewie. Policjanci prewencji byli tam ponieważ kilka minut wcześniej otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch aut. Po dojechaniu na miejsce i zaparkowaniu radiowozu na parkingu, zajęli się obsługą zgłoszonego zdarzenia. Do tego momentu wszystko przebiegało normalnie. Zmieniło się to w momencie, w którym nagle w tył radiowozu uderzył samochód marki Peugeot, wyjeżdżający z sąsiedniego parkingu.

Uderzenie jednak nie powstrzymało kierowcy peugeota, który usiłował odjechać z miejsca zdarzenia. Policjanci pojechali za nim i po chwili zatrzymali. Wtedy okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta, od której funkcjonariusze od razu wyczuli zapach alkoholu. Ich odczucie potwierdziło badanie, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety.

Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mieszkanka gminy Węgorzewo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Z miejsca zdarzenia 27-latka została przewieziona do komendy, a jej auto przetransportowano na policyjny parking.

Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i nie była świadoma tego, co się stało. Wkrótce jednak będzie miała okazję na spokojnie przeanalizować to zdarzenie przed sądem.

Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu 27-latce grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kobieta odpowie również za wykroczenia dotyczące spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowania pojazdem bez uprawnień.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3100197 25 maj 2022 20:28

    Nic nowego. Dzisiejsze polki takie są!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz