LUKS Orneta drugi w mistrzostwach województwa

2022-05-25 12:00:00(ost. akt: 2022-05-25 12:03:51)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Zawodnicy LUKS Orneta zdobyli drużynowo II miejsce na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS kat. open, które odbyły się 14 maja w Lubawie. Przywieźli cztery złote medale i jeden brązowy.
Jak piszą: "Pomimo wietrznej i deszczowej pogody udało nam się przywieźć do Ornety łącznie 5 medali i uplasować się na drugiej pozycji w klasyfikacji drużynowej, spośród 16 klubów!

Wiktoria Rutkowska dwukrotnie stawała na najwyższy stopień podium zdobywając dla klubu 2 złote medale. Pewnie wygrała eliminacje (12,16 sek) i finał na 100m (12,18sek ), jak i również z dużą przewagą zameldowała się pierwsza na mecie na dystansie 200m.

Dawid Rumiński również zdobył 2 złote medale dla naszego klubu. Eliminacje na 100m zakończył na 2. miejscu, jednak w finale po wspaniałym finiszu, zameldował się jako pierwszy. Dystans 200m pokonał w czasie 23,14 (+0,9) co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie, ten bieg również ukończył, zdobywając złoty medal.

Amelia Chodkiewicz wykonała świetną robotę, co zaowocowało brązowym medalem na dystansie 1500m. Przed biegiem na 1500m, Amelka debiutowała na dystansie 400m przez płotki, kończąc cały bieg na 4 pozycji.
Podczas tych zawodów odbywał się również mityng, na którym zawodnicy mogli się sprawdzić.

Julia Gizulewska spróbowała swoich sił w skoku w dal kat. U16. Ukończyła tą konkurencję na 3. miejscu. Na dystansie 100m również biegała Julia Gizulewska, Zuzanna Mętel oraz debiutanci Julia Choińska i Miłosz Chrześcijański. Na koniec zawodów dziewczyny pobiegły w ramach treningu sztafetę 4x100m w składzie: Choińska, Chodkiewicz, Gizulewska, Mętel.

To były udane zawody w wykonaniu zawodników LUKS Orneta. Co ciekawe, Orneta przez speakera została nazwana Zagłębiem Sprinterów.
Dziękujemy za fajnie zorganizowane zawody, na następny raz spróbujemy zamówić trochę lepszą pogodę".