"Tak wygląda prawdziwy lojalny przyjaciel"

2022-05-23 08:01:48(ost. akt: 2022-05-23 08:12:17)

Autor zdjęcia: Jakub Szymczuk/KPRP

Przedstawiciele władz w Kijowie nie kryją wyrazów wdzięczności wobec Polski i jej prezydenta. "Tak wygląda prawdziwy lojalny przyjaciel" - napisał na Twitterze Rusłan Stefanczuk, przewodniczący parlamentu.
„Wielkie przemówienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej”; „Historyczne przemówienie”; „Polska w centrum historii” - takie komentarze odnośnie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i jego przemówienia przed Werchowną Radą możemy przeczytać na Twitterze.

To było dla mnie duże wydarzenie, że zostałem jako pierwszy prezydent od czasu rozpoczęcia wojny zaproszony tutaj, żeby wystąpić przed Werchowną Radą i reprezentować Rzeczpospolitą, wszystkich moich rodaków, cały polski naród

— oświadczył w niedzielę w Kijowie prezydent Andrzej Duda podsumowując swoją wizytę na Ukrainie.

"Rosja była w stanie zastraszyć wielu europejskich polityków. Wojna wprawiła w odrętwienie wiele krajów europejskich. Ale nie Polskę. Warszawa stała się naszym zapleczem: zapewniła logistykę, otworzyła granice i wyciągnęła pomocną dłoń" - napisał na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.


W podobnym tonie wypowiedział się przewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk.


"Ukraina jest wiernym przyjacielem Polski, a Polska jest wiernym przyjacielem Ukrainy! Dziękujemy Panu Prezydentowi Dudzie za silne sygnały wsparcia! Słowa szczerej wdzięczności kierujemy również do naszych braci Polaków, którzy otworzyli swoje serca i domy dla obywateli Ukrainy"- napisał Stefanczuk.
Również w Polsce wizyta prezydenta Dudy w Kijowie została odebrana pozytywnie
Wielkie przemówienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Radzie Najwyższej Ukrainy. Mądre słowa, trafiające do umysłów i serc. Ziszcza się idea Józefa Piłsudskiego, Józefa Becka, a też Lecha Kaczyńskiego budowania wspólnoty narodów i państw Europy Środkowowschodniej, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo i rozwój

— napisał prof. Romuald Szeremietiew.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. as. #3100008 23 maj 2022 20:06

  Polacy w swej historii zawsze mieli dwa główne stronnictwa propolskie i antypolskie. Ci Antypolacy zawsze współpracowali z naszymi wrogami (sąsiadami) tak jak to było tuż po wojnie, gdy polscy komuniści przejęli władzę z rąk sowieckich, brali walny udział w sfałszowaniu wyborów 1946 i narzuceniu nam obcej władzy https://www.polskieradio.pl/39/156/Artyk ul/238537,3-x-TAK-czyli-wielkie-klamstwo -komunistow I dziś jest podobnie - stronnictwo antypolskie reprezentowane często przez wnuków pracowników UB i członków PZPR walczy z wnukami żołnierzy wyklętych i Armii Krajowej. Polska ma teraz historyczną szansę by stać się liderem całej środkowo-wschodniej demokratycznej Europy. Jeszcze Polska nie zginęła!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Dorota #3100003 23 maj 2022 15:54

  Mnie na pewno nie reprezentujesz. Nie udzielałem nikomu pełnomocnictwa w tym zakresie. Mamy prezydenta oszusta? Ogólnie to "spieprzaj dziadu".

  odpowiedz na ten komentarz

 3. as. #3099979 23 maj 2022 12:24

  Brawo Polska, i brawo Prezydent AD. Na naszych oczach środek ciężkości Europy przesuwa się z Europy zachodniej do centralnej. Polska i Ukraina mają razem 80 milionów mieszkańców a przystąpienie Ukrainy do Inicjatywy Trójmorza (Adriatyk, Morze Czarne i Bałtyk) będzie miało zasadniczy wpływ na funkcjonowanie całej Europy. Najwięcej stracą na tym Francuzi, którzy nadal wspierając Rosję stracą jako państwo na znaczeniu w Europie. Jak widać Putin nie przewidział wielu rzeczy rozpoczynając tę wojnę (dwa nowe kraje skandynawskie w NATO, zaangażowanie USA, przyjaźń i pojednanie polsko-ukraińskie i oczywiście co najważniejsze - patriotyczne i bohaterskie zjednoczenie Ukraińców przeciwko agresorowi).

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Stary dziad #3099946 23 maj 2022 08:35

  Poniżej klasyczny wpis russkiej propagandy. Nie idzie im na wojnie która wywołali to chociaż w internecie rozsieją trochę smrodu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. BZ #3099933 23 maj 2022 08:22

  Panie prezydencie. kogo Pan reprezentuje, Polskę, czy ukrainę. Gdzie Polska flaga? Widzę, nie od dziś, że bliżej Panu do barw ukrów, to może już czas się przyznać do pochodzenia i się tam przeprowadzić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz