Architekci krajobrazu z Karolewa nie narzekają na nudę!

2022-05-23 07:47:45(ost. akt: 2022-05-23 09:00:27)

Autor zdjęcia: Janina Fąderska

Umysły uczniów, podobnie jak kwiaty, otwierają się najpełniej, kiedy stworzy im się warunki do wzrastania.
Właśnie w karolewskiej szkole nieustannie stwarzane są warunki do wzrastania i pogłębiania wiedzy i umiejętności zawodowych. Młodzi architekci krajobrazu w niedawno oddanej do użytku szklarni nauczą się ekologicznej uprawy roślin. Będą mogli sadzić i obserwować rozwój krzewów, bylin, ziół, kwiatów, a nawet egzotycznych roślin. Szklarnia to idealne miejsce na prowadzenie ciekawych doświadczeń i badań.

Poza nowoczesną bazą dydaktyczną nasi architekci zwiedzają urokliwe miejsca związane z wyjątkowymi ogrodami. Tym razem uczniowie wraz z nauczycielkami przedmiotów zawodowych uczestniczyli w zajęciach terenowych w malborskich ogrodach zamkowych. Lekcja „na żywej tkance”, którą były założenia roślinne największego ceglanego zespołu zamkowego na świecie, była niezwykłą okazją do przybliżenia uczniom tematyki średniowiecznej sztuki ogrodowej.

Dzięki nowoczesnej bazie dydaktycznej oraz interesującym i inspirującym zajęciom praktycznym nasza szkoła ZSCKR w Karolewie kształci profesjonalistów w swoich zawodach, a uczniowie nie narzekają na nudę.

Janina Fąderska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12