Bezsilność Rosji, rakietami powitali prezydenta Polski w Kijowie

2022-05-23 07:24:24(ost. akt: 2022-05-23 07:52:09)

Autor zdjęcia: Kancelaria Prezydenta /Twitter

Po godzinie 12, w niedzielę Andrzej Duda przemawiał w ukraińskim parlamencie. Orędzie polskiego prezydenta było pierwszym wygłoszonym przez głowę obcego państwa w Radzie Najwyższej w Kijowie od wybuchu wojny.
Niecałą godzinę po tym, jak w mediach społecznościowych pojawił się wpis, na którym widać Andrzeja Dudę podczas przemówienia, ukraiński deputowany Roman Hryszczuk poinformował, że Rosjanie wystrzelili pociski na Kijów.


Atak ten najlepiej wyraża wściekłość a zarazem bezsilność Rosji wobec polsko-ukraińskiego przymierza

Sojusz polsko-ukraiński może zmienić sytuację geopolityczną całego regionu. Oba nasze kraje to łącznie około 80 milionów mieszkańców i obszar 925 tys. kilometrów kwadratowych . Ten sojusz jest nie na rękę najpotężniejszym graczom europejskim i należy się spodziewać że będzie ostro atakowany zarówno
od wschodu(Rosja),jak i od zachodu(Niemcy)

Prezydent Duda nad ranem dotarł do Przemyśla, gdzie wziął udział w konferencji prasowej.

Dopytywany przez dziennikarzy, czy alarm przeciwlotniczy, jaki miał miejsce podczas jego pobytu w Kijowie, wpłynął jakoś na tę wizytę, prezydent odpowiedział, że występując w Radzie Najwyższej nie słyszał alarmu, ale wie, że był.

My po zakończeniu mojego wystąpienia, po pożegnaniu z deputowanymi przeszliśmy z panem prezydentem (Wołodymyrem Zełenskim ) do innej części budynku, a następnie wyjechaliśmy z budynku i przejechaliśmy do siedziby pana prezydenta. Ja tego alarmu w ogóle nie odnotowałem, ale wiem, że był

— przekazał prezydent Duda.