ORLEN 78 Rajd Polski na Mazurach

2022-05-20 08:17:09(ost. akt: 2022-05-20 08:24:45)
Tuż za czołową dziesiątką ukończyli rajd olsztynianin Adrian Chwietczuk wraz z Jarosławem Baranem

Tuż za czołową dziesiątką ukończyli rajd olsztynianin Adrian Chwietczuk wraz z Jarosławem Baranem

Autor zdjęcia: www.rajdpolski.pl, Maciej Niechwiadowicz

Największa impreza samochodowa na Mazurach ORLEN 78 Rajd Polski odbędzie się w dniach 10-12 czerwca. Organizatorzy rajdu zaplanowali 14 odcinków specjalnych i 7 dwukrotnie przejeżdżanych prób sportowych. Całkowita długość trasy to 852,33 km. Na Mazurach będą utrudnienia w ruchu.
Giżyckie starostwo informuje o utrudnieniach w ruchu pojazdów w związku z organizacją ORLEN 78 Rajd Polski. Podczas imprezy nieprzejezdne będą odcinki dróg powiatowych na terenie Mrągowa, Ełku, Olecka oraz uzgodnione odcinki dróg gminnych w miejscowościach: Mikołajki, Miłki, Ełk, Olecko, Świętajno, Wieliczki.

Fanów sportów motorowych nie mogło oczywiście zabraknąć także w miasteczku rajdowym
Fot. Marek Czerepowicki
Fanów sportów motorowych nie mogło oczywiście zabraknąć także w miasteczku rajdowym

W piątek, 10 czerwca start nastąpi o godz. 17.00 w centrum Mikołajek. Wcześniej, o godz. 12.30 rozegrany zostanie odcinek kwalifikacyjny Baranowo (fragment ubiegłorocznego oesu Gmina Mrągowo). Wieczorem rozpocznie się widowiskowa próba na torze Mikołajki Arena, do której dwie załogi startują równocześnie.

W sobotę, 11 czerwca na kierowców i ich pilotów czeka siedem odcinków specjalnych liczących 107,36 km. Po pokonywanych dwukrotnie oesach Krzywe, Wojnasy i Wieliczki zawodnicy zmierzą się ponownie na torze Mikołajki Arena.

W niedzielę, 12 czerwca zaplanowano 6 wymagających odcinków (przejeżdżane dwukrotnie Mikołajki Max, Świętajno i Miłki) o długości 78,24 km. Zwycięzca mazurskiego rajdu otworzy szampana na mecie podczas uroczystego zakończenia ORLEN 78. Rajdu Polski w centrum Mikołajek ok. godz. 17.45.
W sezonie 2022 zasady rozgrywania odcinka kwalifikacyjnego uległy niewielkim zmianom.

Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk wygrał 11 odcinków specjalnych
Fot. Marek Czerepowicki
Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk wygrał 11 odcinków specjalnych

- Dobry wynik uzyskany w kwalifikacjach daje pierwszeństwo w wyborze pozycji startowej do pierwszego etapu, co ma duże znaczenie w rajdach rozgrywanych na luźnej nawierzchni – takich, jak ORLEN 78. Rajd Polski – informują organizatorzy mazurskiego rajdu. - Najszybszy zawodnik odcinka kwalifikacyjnego decyduje jako pierwszy i może wybrać pozycję startową od piętnastej do pierwszej. Zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach powyżej szesnastego są ustawiani na liście startowej zgodnie z wynikami uzyskanymi na odcinku kwalifikacyjnym. Natomiast drugiego dnia rajdu kolejność startową wyznacza odwrócona klasyfikacja zawodów po pierwszym etapie. Lider rusza jako piętnasty, a piętnasty w tabeli z czasami otwiera trasę.
ona


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czesz #3099957 23 maj 2022 09:21

    CIEKAWE GDZIE BĘDĄ TANKOWAĆ, I ZA ILE?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz