16 Dywizja Zmechanizowana z Olsztyna sforsowała Wisłę

2022-05-17 18:32:06(ost. akt: 2022-05-18 08:49:56)

Autor zdjęcia: Wojsko Polskie/16DZ

Olsztyńskie pododdziały 16 Dywizji Zmechanizowanej wspólnie z wydzielonymi siłami zbrojnymi RP i sojusznikami przeprowadziły forsowanie Wisły w rejonie Chełmna.
W Olsztynie stacjonuje 16 Dywizja Zmechanizowana i podlegający jej 9 Batalion Dowodzenia. Podczas trwających ćwiczeń przy wsparciu Sił Powietrznych pokonana została przeszkoda wodna w Chełmnie.

Pokonanie Wisły jest głównym zadaniem realizowanym w trakcie ćwiczenia. Żołnierze w trakcie przeprawy szkolą się, aby być przygotowanym do działania w każdych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Fot. 16DZ
Najważniejsze podczas przeprawy jest współdziałanie. Jednostki z 16 Dywizji Zmechanizowanej podczas pokonywania Wisły ćwiczyły razem z Siłami Powietrznymi, Wojskami Obrony Terytorialnej, Lotnictwem Wojsk Lądowych, Wojskami inżynieryjnymi oraz sojusznikami NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland.

Fot. 16DZ
Podczas forsowania przeszkody wodnej przetransportowano sprzęt oraz pojazdy wojskowe. Celem ćwiczenia była koordynacja i doskonalenie współpracy związanej z pokonywaniem przeszkód i zbiorników wodnych, realizowanych na tak dużą skalę.

Tekst: Sekcja Prasowa 16.DZ
Foto: Zespół Reporterski 16.DZ

Opracowała: A.Głazek