Jan Bagiński najlepszy w swojej kategorii wiekowej

2022-05-17 10:45:21(ost. akt: 2022-05-17 11:59:31)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Ponad 3000 biegaczy stanęło na starcie Rimi Riga Marathon 2022, który odbył się w niedzielę 15 maja w stolicy Łotwy. Wśród nich było czworo zawodników ze Stowarzyszenia Olecko Biega. Jan Bagiński triumfował w kategorii M75-79.
Jan Bagiński z Olecka ma na swoim koncie już 13 maratonów, w tym 2 biegi po 50 km. W Riga Marathon 2022 uzyskał czas 4:58.57, który dał mu 1. miejsce w kategorii wiekowej 75-79 lat. W kategorii open został sklasyfikowany na 636. miejscu.

— Biegło mi się świetnie. Ustawiłem się na czas 5 godz. i tego się pilnowałem. Warunki były bardzo dobre. Świeciło słońce, ale nie było za gorąco. Biegaliśmy wzdłuż rzeki, po mostach i po szerokich ulicach Rygi. Organizacja maratonu była perfekcyjna. Dobiegłem do mety z czasem 4:58.57 i na poinformowano mnie, że wygrałem swoją kategorią wiekową — mówi Jan Bagiński z Olecka.

Pozostali biegacze z Olecka - Bożena Bagińska, Katarzyna Łapińska i Bogusław Łapiński wystartowali w Rydze w półmaratonie i na metę wbiegli jednocześnie z czasem 2 godz. 47 min.
Bożena Bagińska zajęła 13. lokatę w swojej kategorii wiekowej (682. miejsce w klasyfikacji łącznej półmaratonu). Bogusław Kamiński był 170. w kategorii 45-49 lat (1499, w klasyfikacji ogólnej) i Katarzyna Łapińska 64. w tej samej kategorii.