MISTRZOWIE SMAKU Wybraliśmy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży.

2022-05-17 12:00:00(ost. akt: 2022-08-01 13:15:33)
Znamy już Wasze ulubione restauracje i jadłodajnie. Wiemy, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody. Znamy dobrych kucharzy, sympatycznych kelnerów, barmanów, a także baristów oraz menedżerów gastronomii. Wszystko za sprawą Waszych głosów w akcji Mistrzowie Smaku. Laureaci otrzymają prestiżowe nagrody oraz awansują do ogólnopolskiego finału. Tam czeka na nich samochód - Citroen C3!
KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
w kategoriach powiatowych

Kucharz Roku
Kelner Roku
Restauracja Roku
Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku

KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
w kategoriach regionalnych

Barman Roku
Kawiarnia Roku
Lody Roku
Pizza Roku

KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
w kategoriach wojewódzkich

Barista Roku
Mistrz Słodkości Roku
Menedżer Gastronomii Roku
Burger Roku
Sushi Roku
Kuchnia Wegetariańska Roku
Catering Dietetyczny Roku

Partnerem plebiscytu jest
Stowarzyszenie Kucharzy Polskich

Stowarzyszenie Kelnerów Polskich

Stowarzyszenie Polskich Barmanów

Targi Polagra

Wojewódzkie rankingi plebiscytu


O tym, którzy kucharze, kelnerzy i barmani zdobędą główne tytuły i nagrody dla zwycięzców w naszym regionie zdecydują wojewódzkie rankingi zwycięzców z miast i powiatów. Dodatkowo kucharze i kelnerzy, którzy zajmą miejsca od 1 do 10 w wojewódzkich rankingach awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3. Do finału awansują także wszyscy barmani prezentowani w rankingu wojewódzkim, a także zwycięzcy głosowania w wojewódzkich kategoriach Barista Roku i Mistrz Słodkości Roku.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI

Wojewódzkie rankingi zwycięzców z miast i powiatów wyłonią także laureatów głównych nagród w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku, Kawiarnia Roku, Lody Roku i Pizza Roku. Lokale i lodziarnie, które zdobędą najwięcej głosów nie tylko zwyciężą w naszym regionie, lecz także awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu i będą miały szansę zdobyć główne nagrody finansowe i tytuły wręczane podczas targów Polagra w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
wojewódzkie rankingi lokaliMistrzowie Smaku - największy w Polsce plebiscyt branży gastronomicznej, powraca po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Po raz kolejny, najpierw osobno w miastach i powiatach, następnie w skali województwa, a w końcu w ogólnopolskim finale, zostaną przyznane nagrody dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.

Laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą klienci. To ich ocena jest najważniejsza - wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię. Dla klientów zawsze liczy się dobry smak i miła obsługa.

- Plebiscyt ma tradycję i renomę. Najlepszym jej potwierdzeniem są dyplomy laureatów poprzednich edycji, które wiszą w tak wielu lokalach w naszym regionie. Niektórzy restauratorzy potrafili znakomicie wykorzystać zwycięstwo do promocji lokalu - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca akcji i dodaje: - Nowością w tej edycji plebiscytu będzie specjalna nagroda Menedżer Gastronomii Roku dla osób, które stoją za biznesowym sukcesem w tej branży.

Nagrodami w tegorocznej edycji plebiscytu będą nie tylko tytuły, statuetki i dyplomy. Laureaci w każdej kategorii, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają zaproszenia na specjalne szkolenie, którego tematem będzie promocja usług gastronomicznych w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wykładach i warsztatach, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w swojej działalności.

Nowością w tej edycji plebiscytu będzie także ogólnopolski finał, do którego awansują kucharze, kelnerzy, barmani i bariści oraz mistrzowie słodkości z naszego województwa. W finale nagrodą dla zwycięzcy będzie samochód - piękny i nowoczesny Citroen C3.


Także głosowanie na menedżerów gastronomii zakończy się ogólnopolskim finałem, w którym na zwycięzcę będzie czekać główna nagroda finansowa - 5000 złotych.

Finał zakończy też głosowanie na lokale gastronomiczne. Zostaną w nim wybrani zwycięzcy w skali kraju. Na właścicieli, poza dyplomami i statuetkami, czekać będą nagrody - kampanie promocyjne w naszym serwisie internetowym, w serwisie www.naszemiasto.pl oraz na Facebooku.

Kategorie plebiscytu


W plebiscycie Mistrzowie Smaku osobno w każdym mieście i powiecie zostaną przyznane indywidualne tytuły Kucharz Roku i Kelner Roku oraz nagrody dla lokali w kategoriach: Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku oraz Kawiarnia Roku.

W skali dużych miast i regionów naszego województwa zostanie przyznany tytuł w indywidualnej kategorii Barman Roku oraz nagrody Lody Roku i Pizza Roku.

Z kolei w odniesieniu do całego województwa zostaną przyznane indywidualne tytuły Barista Roku i Mistrz Słodkości Roku oraz nagrody dla lokali: Sushi Roku, Burger Roku, Kuchnia Wegetariańska Roku oraz nagroda Catering Dietetyczny Roku.

Wojewódzki wymiar będzie miała także specjalna nagroda Menedżer Gastronomii Roku. W tej kategorii chcemy docenić osoby, które stoją za biznesowym sukcesem lokali gastronomicznych - doskonale zarządzają, dbają o skuteczną reklamę, a także są dobrymi szefami i pracodawcami dla pracowników.

Tę kategorię plebiscytu zakończy ogólnopolski finał, w którym wezmą udział laureaci z każdego województwa. W finale na zwycięzcę będzie czekać główna nagroda finansowa 5000 złotych.

Wielka promocja dla lokali i pracowników gastronomii


- Już sam udział w plebiscycie to dobra reklama i w pewnym sensie sukces - mówi Bogusław Kaczmarek. - Lokale gastronomiczne i ich pracowników do nagrody zgłaszają zadowoleni klienci. Taka nominacja to oczywista rekomendacja dla innych. Tym bardziej, że każda edycja akcji ma wielki zasięg w mediach społecznościowych, a w szczególności na Facebooku.

W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować w gazecie i w internecie, a po zakończeniu plebiscytu do całego nakładu dołączymy specjalny dodatek przedstawiający laureatów. - To będzie przewodnik kulinarny po naszym regionie, który trafi także na strony naszego serwisu internetowego - zapowiada Bogusław Kaczmarek. - Dla laureatów będzie to skuteczna promocja, która z pewnością przysporzy im nowych klientów.

Po zakończeniu plebiscytu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Obszerna relacja z uroczystości wraz z galerią zdjęć ukaże się w naszym serwisie, a także w gazecie.

Wyjątkowe szkolenie
dla laureatów


Wyjątkową i bardzo wartościową nagrodą dla właścicieli lokali gastronomicznych oraz dla uczestników plebiscytu, którzy zdobędą najwięcej głosów, będzie profesjonalne szkolenie poświęcone promocji lokalu gastronomicznego w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych. W programie szkolenia, które obędzie się w formule online, znajdzie się wiele interesujących tematów.

Będzie się można dowiedzieć, jak właściwie prowadzić fanpage, jak zwiększać jego zasięgi i jak najlepiej korzystać z reklamy na Facebooku. Nasi eksperci podpowiedzą, jak tworzyć różnorodny content i grafiki - pokażą konkretne pomysły i inspiracje oraz niezbędne narzędzia. Osobny wykład podczas szkolenia będzie poświęcony tworzeniu wideo na potrzeby mediów społecznościowych.

Nabytą podczas szkolenia wiedzę i prezentowane konkretne rozwiązania będzie można od razu wykorzystać w prowadzonym biznesie, co pozwoli pozyskać nowych klientów. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Partner plebiscytu


Partnerem plebiscytu jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich. To jedna z najdłużej działających organizacji kulinarnych w Polsce zrzeszająca kucharzy każdego szczebla z całego kraju. Stowarzyszenie prowadzi szkolenia, warsztaty i pokazy, a także organizuje eventy i konkursy kulinarne. Podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku nagrody będzie wręczać Krzysztof Szulborski, prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.


Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:

możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)


http://stkp.pl/
Kolejnym partnerem akcji jest Stowarzyszenie Kelnerów Polskich. Organizacja zrzesza kelnerów z całej Polski. Pomaga w zdobywaniu i doskonaleniu wiedzy, porządkuje zasady obsługi konsumenta wzorując się na naukach dawnych mistrzów, logice i dzisiejszych warunkach ekonomicznych panujących w restauracjach. Stowarzyszenie prowadzi kursy kelnerskie, przeprowadza egzaminy na Mistrza Kelnera i organizuje konkursy.

Zwycięzca ogólnopolskiego finału w kategorii Kelner Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kelnerów Polskich: bezpłatne, roczne członkostwo w Stowarzyszeniu oraz zaproszenie do udziału w jurry Mistrzostw Młodych Kelnerów w Siedlcach.


https://www.spb-pba.org.pl/
Partnerem akcji jest także Stowarzyszenie Polskich Barmanów - Polish Bartenders Association (SPB-PBA). Organizacja ta realizuje wiele specjalistycznych szkoleń, organizuje cykliczne spotkania integracyjne oraz konkursy barmańskie na szczeblu regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Zwycięzcy tych zawodów biorą udział w międzynarodowych konkursach napojów mieszanych, zajmując często czołowe miejsca. SPB jest jedynym reprezentantem Polski w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Barmanów (International Bartenders Association - IBA), które co roku spotyka się na międzynarodowych kongresach, gdzie rozgrywane są mistrzostwa świata w przyrządzaniu drinków (ICC).

Wielka gala na targach Polagra

Uroczyste zakończenie plebiscytu odbędzie się podczas Polagra 2022, czyli najważniejszych w Polsce targów sektorów spożywczego i HoReCa. Od lat to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu przedstawicieli tych branż, ale także miłośników pysznego jedzenia.

Od 26 do 28 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich na zwiedzających czekać będą rynkowe nowości, branżowe debaty i konferencje oraz pokazy, degustacje, a także finał 20. edycji konkursu Kulinarny Puchar Polski, w którym zmierzą się najlepsi w kraju szefowie kuchni.


Ważne terminy

Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się we wtorek, 7 czerwca i trwa do czwartku, 28 lipca, do godz.21:00.
Laureaci z naszego województwa awansują do ogólnopolskiego finału akcji, w którym głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek, 1 sierpnia i potrwa do czwartku 11 sierpnia.

Czekają nagrody dla laureatów


Nagrody dla kucharzy i kelnerów

Kucharze i kelnerzy, którzy w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

tytuł Kucharza Roku lub Kelnera Roku w mieście lub powiecie
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom wręczany podczas uroczystości
prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety

Pięciu kucharzy i pięciu kelnerów, którzy zajmą miejsca od 1 do 5 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów (pięciu laureatów tytułów Kucharz Roku i Kelner Roku, którzy zdobędą najwięcej głosów w województwie), otrzyma główne nagrody w regionie:

dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA


zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych

Kucharz i kelner, którzy zdobędą najwięcej głosów w naszym województwie, otrzymają główne tytuły i statuetki Kucharza Roku i Kelnera Roku oraz prezentację w specjalnym dodatku do gazety.

Dodatkowo dziesięciu kucharzy i kelnerów, którzy zajmą miejsca od 1 do 10 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów awansuje do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3.Nagrody dla barmanów


Barmani, którzy w każdym regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

tytuł Barmana Roku w regionie
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom wręczany podczas uroczystości
prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3

Trzech barmanów, którzy zdobędą najwięcej głosów wśród laureatów tytułów Barman Roku z regionów, otrzyma:

dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA


zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych

Barman, który zdobędzie najwięcej głosów w województwie, otrzyma główny tytuł i statuetkę Barmana Roku.


Nagrody dla baristów i mistrzów słodkości


Barista oraz Mistrz Słodkości, którzy w naszym województwie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

tytuł Baristy Roku lub Mistrza Słodkości Roku
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom i statuetkę wręczane podczas uroczystości
prezentację w specjalnym dodatku do gazety
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA


Bariści i Mistrzowie Słodkości, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplomy wręczane podczas uroczystości
prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych


Nagrody w wojewódzkiej kategorii
Menedżer Gastronomii Roku


Menedżer Gastronomii, który w naszym województwie zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma:

tytuł Menedżera Gastronomii Roku
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom i statuetkę wręczane podczas uroczystości
prezentację w specjalnym dodatku do gazety
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA


Menedżerowie Gastronomii, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplomy wręczane podczas uroczystości
prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji działalności gastronomicznej w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych


Nagrody dla lokali gastronomicznych w miastach i powiatach


Właściciele restauracji, kawiarni oraz barów/bistro/jadłodajni, które w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

tytuł Restauracja Roku, Kawiarnia Roku lub Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku w mieście lub powiecie
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 1500 złotych

Dodatkowo właściciele restauracji, kawiarni i barów/bistro/jadłodajni, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

tytuł i statuetkę Restauracja Roku, Kawiarnia Roku lub Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku w województwie
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
promocję na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji lokalu gastronomicznego w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
dodatkowe vouchery na reklamę o wartości 1500 złotych


Nagrody w regionalnych kategoriach
Lody Roku i Pizza Roku


Właściciele lodziarni i pizzerii, którzy w każdym regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

tytuł Lody Roku lub Pizza Roku w regionie
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom wręczany podczas uroczystości
prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 1500 złotych

Dodatkowo właściciele lodziarni i pizzerii, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

tytuł Lody Roku lub Pizza Roku w regionie
promocję na Facebooku prezentującą lodziarnię lub pizzerię jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji lokalu gastronomicznego w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
dodatkowe vouchery na reklamę o wartości 1500 złotych

Nagrody w wojewódzkich
kategoriach plebiscytu


Właściciele lokali gastronomicznych, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach, otrzymają:

tytuły i statuetki Sushi Roku, Burger Roku, Kuchnia Wegetariańska Roku oraz nagroda Catering Dietetyczny Roku w naszym województwie
zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom wręczany podczas uroczystości przygotowany do ekspozycji w lokalu
kampanię promocyjną na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę w województwie w danej kategorii plebiscytu
zaproszenie do udziału w szkoleniu na temat promocji lokalu gastronomicznego w internecie ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Właściciele lokali, które w wojewódzkich kategoriach plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie
dyplom wręczany podczas uroczystości przygotowany do ekspozycji w lokalu
vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 1500 złotych

__________

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: agnieszka.grzelka@polskapress.pl