Krajowy Plan Odbudowy. Müller: Polska i KE doszły do porozumienia

2022-05-13 17:21:31(ost. akt: 2022-05-13 17:25:46)

Autor zdjęcia: pixabay

W środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych ws. Krajowego Planu Odbudowy. Polska i Komisja Europejska doszły do porozumienia ws. "kamieni milowych"; zostały przekazane do finalnej akceptacji przez KE - przekazał w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO.
W najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO; w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych ws. KPO. Polska i KE doszły do porozumienia ws. „kamieni milowych” - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller stwierdził, że w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych dotyczących KPO.

Zarówno zespół ze strony polskiej, jaki i zespół, który został stworzony przez przewodniczącą KE, doszły do porozumienia w zakresie treści „kamieni milowych”. Te zaaprobowane przez obie strony treści „kamieni milowych” zostały właśnie przekazane do dalszej procedury, już takiej finalnej, formalnej akceptacji przez KE

— oświadczył.

Jak ocenił, to bardzo dobra wiadomość oznaczająca, że „w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO”.

Przed nami już właściwie tylko droga formalna w KE, a później oczywiście realizacja poszczególnych reform, które są zapisane w KPO. Jest ich wiele, bo one nie dotyczą tylko wymiaru sprawiedliwości, to jest wąski wycinek, który był dyskutowany tylko na samym końcu, ale wielu reform gospodarczych, systemowych, które będą realizowane ze środków Unii Europejskiej

— mówił rzecznik rządu.

W tej chwili oczekujemy na formalny, finalny krok ze strony KE
— dodał Müller.
źródło: PAP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BZ #3099294 13 maj 2022 19:57

    Mam pytanie do redakcji, jak długo na głównej stronie będzie powiewać flaga obcego wrogiego nam państwa? A może to nie jest Gazeta Olsztyńska, a już Gazeta ukraińska.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-21) odpowiedz na ten komentarz