Handel ludźmi i identyfikacja ofiar. W tym zakresie szkolą się policjanci z Olsztyna

2022-05-14 11:30:24(ost. akt: 2022-05-14 13:55:37)

Autor zdjęcia: Policja warmińsko-mazurska

W czwartek (12.05) w Olsztynie rozpoczęła się konferencja dotycząca projektu „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”.
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji razem z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji działają w zakresie ogólnopolskiego projektu „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”

Zwiększenie skuteczności policji w identyfikacji ofiar w handlu ludźmi jest głównym założeniem przedsięwzięcia.


W czwartek (12.05) w Olsztynie rozpoczęła się konferencja dotycząca projektu „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”. Wzięli w niej udział policjanci i pracownicy policji, którzy pracują nad problematyką handlu ludźmi.

Wszyscy uczestniczący w spotkaniu zostali przywitani przez insp. Piotra Kulesze, Zastępcę Dyrektora Biura Prewencji KGP oraz insp. Arkadiusza Sylwestrzaka I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Obecna również była mł. insp Wanda Mende, Naczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej Komendy Głównej Policji.

Cały projekt, który ma być realizowany do końca 2022 roku, finansuje Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedsięwzięcie ma na celu dążenie do wzrostu kompetencji koordynatorów ds. handlu ludźmi w zakresie wczesnej identyfikacji ofiar oraz organizowania spotkań ze społeczeństwem w sprawie niewolnictwa.

Funkcjonariusze służby kryminalnej i służby prewencyjnej, którzy zajmują się koordynacją zwalczania przestępstwa w handlu ludźmi na poziomie regionalnym i lokalnym są beneficjentami projektu.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano:
- opracowanie materiałów edukacyjnych
- szkolenia specjalistyczne dla funkcjonariuszy policji (prowadzone na terenie kraju)
- przygotowanie i emisję spotu na temat zapobiegania handlowi ludźmi
- międzynarodową konferencję będącą okazją do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk w obszarze zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi.

Marcelina Langowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej #3099398 15 maj 2022 14:28

    Może wreszcie olsztyńskie kulsony przestaną się kompromitować i nie będą prosić o pomoc ludzi w ich robocie. Do roboty psy!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. BZ #3099356 14 maj 2022 20:16

    Mam pytanie do redakcji, jak długo na głównej stronie będzie powiewać flaga obcego wrogiego nam państwa? A może to nie jest Gazeta Olsztyńska, a już Gazeta ukraińska.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz