Nowa strategia rozwoju Olsztyna. Pora na ważne dyskusje w tej sprawie

2022-05-13 10:43:30(ost. akt: 2022-05-13 14:09:08)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Rusza drugi etap prac nad "Strategią Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+". Dyskusje nad projektem dokumentu odbędą się w kolejnych spotkaniach, rozpoczynających przyszły tydzień.
Drugi etap prac nad "Strategią Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+" jest w trakcie realizacji.
Niemal rok temu mówiono o pracach nad strategią. Zebrano pomysły dotyczące funkcjonowania OIsztyna w przyszłości.

— To najważniejszy dla naszego miasta dokument strategiczny, określający zasady prowadzenia polityki rozwoju Olsztyna. Projekt powstaje w modelu partycypacyjno-eksperckim, co oznacza, że jest tworzony wspólnie z mieszkańcami, przy merytorycznym wsparciu — mówi prezydent, Piotr Grzymowicz.

Proponowany dokument powstał na bazie zeszłorocznych spotkań tematycznych. Pomysły dotyczyły m. in. spraw społecznych, środowiska, kultury, transportu i nowoczesnych technologii w służbie miastu.

— Podczas spotkań i dyskusji szukamy odpowiedzi na szereg pytań. W jakim kierunku Olsztyn powinien się rozwijać? Jakie działania należy podjąć, by nam i przyszłym pokoleniom żyło się w nim dobrze? To tylko część zagadnień, z jakimi się zmagamy — przyznaje zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk, przewodnicząca zespołu ds. opracowania strategii.

Druga część konsultacji potrwa do 22 czerwca. Zorganizowane zostaną spotkania otwarte dla mieszkańców oraz takie w zawężonych grupach (z seniorami, młodzieżą, naukowcami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i środowisk biznesowych).

Zbierane są również opinie i uwagi mieszkańców na temat projektu. Wypowiedzi można przekazywać drogą elektroniczną oraz pisemnie (przy pomocy formularza konsultacyjnego).

Spotkanie rozpoczynające ten etap konsultacji odbędzie się w Zajezdni Trolejbusowej przy ul. R. Knosały 3B 18 maja (środa) o godz. 17:00.

Marcelina Langowska