Mirosław Arczak: Prezydencie, nie twórz getta w Olsztynie

2022-05-12 13:28:25(ost. akt: 2022-05-12 15:29:57)

Autor zdjęcia: Facebook

Chodzi o mieszkania socjalne przy ulicy Towarowej. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz chce tam postawić kolejne takie bloki. Olsztyński radny Mirosław Arczak uważa, że doprowadzi to do powstania "swoistego getta" w Olsztynie.
Mało kto z mieszkańców Olsztyna wie, że za Obi przy Towarowej stoi niewielkie osiedle z mieszkaniami socjalnymi. Teraz miasto chce tam zbudować kolejne. Nie podoba się to radnemu Arczakowi

- W ostatnich miesiącach Prezydent Olsztyna szumnie ogłasza gotowość budowy w tamtym miejscu... kolejnych 5 bloków na 56 mieszkań do najmu socjalnego. Dogęszczenie mieszkańców o podobnych życiowych kłopotach, doświadczeniach i stylu życia ABSOLUTNIE ich nie wesprze, a jedynie pogłębi przeszkody w wychodzeniu z cienia i próbach normalizacji swojego losu - napisał radny na swoim Facebooku.

- Tak, to miejsce to jedna, coraz większa, katastrofa. Odizolowana od miasta (szkół, usług, sklepów itd) enklawa beznadziei. Nie można tworzyć takich slumsów - napisał jeden z czytelników.

- Prezydent Olsztyna może uczyć się na błędach innych miast. W Warszawie niedawno zlikwidowano Osiedle Dudziarska, przykład myślenia w podobnych kategoriach (styl życia i niedogodności, budowanie osiedli-gett w oddaleniu od usług), które stało się symbolem fatalnej polityki mieszkaniowej - czytamy w innym komentarzu,

Nie wszystkim jednak spodobała się opinia radnego Arczaka" - Jest szansa, ci rozdzierający szaty mogą przecież zamienić swoje mieszkania i zamieszkać tam... Cóż za okazja do spełniania misji społecznej...już widzę aktywistów społecznych jak pędzą tam...

Anna Głazek

Czy radny Arczak ma rację?
Tak
62.26%
Nie
37.74%

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. basilo #3099238 13 maj 2022 13:42

  Arczak zajmij się pomnikiem

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. BZ #3099229 13 maj 2022 12:41

  Mam pytanie do redakcji, jak długo na głównej stronie będzie powiewać flaga obcego wrogiego nam państwa? A może to nie jest Gazeta Olsztyńska, a już Gazeta ukraińska.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marta #3099217 13 maj 2022 11:01

   Bardzo dobrze, że nieróbstwo, alhokolizm i patologia jest wyizolowywane i tworzone są zamknięte osiedla. To będzie książkowy przykład jak w kilka lat można doprowadzić do ruiny nowe mieszkania otrzymane praktycznie ZA DARMO. To powinno dać do myślenia, że w myśl zasady chcącemy nie dzieje się krzywda, jak nie potrafią zadbać o swoje, to jedyne miejsce dla nich to pustostany, ławka w parku lub przysypanie piaskiem. A Ci którzy chcą coś w życiu zmienić z pewnością mogą się stamtąd wyrwać i żyć godnie. Przecież to nikt inny tam nie przyjeżdża im niszczyć osiedli tylko sami mieszkańcy gotują sobie ten los. Jak najbardziej popieram budowe osiedli socjalnych w "spokojnych okolicach" z dala od uczciwie pracujących obywateli, którzy dodatkowo muszą na te osiedla płacić grube podatki. Nie życzę sobie mieszkań socjalnych w mocno zurbanizowych miejscach, bo nie chce się zastanawiać, czy rower, który stoi za przymkniętymi drzwiami garażu będzie stał tam nadal kilka godzin lub sytuacji kiedy brajanek będzie darł japę, a Dżesika z sebastianem będą pili na balkonie piwo z 500+ twierdząc, że brajanek nic nie robi, tylko krzyczy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz

  2. jaro. #3099164 12 maj 2022 18:21

   To chyba dobrze, że biedota i patologia izolowana jest od reszty społeczeństwa w którym także elementu nie brakuje. Rezydencję z podgrzewanym basenem na Redykajnach każdemu arczak chce dać, czy co?

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz