Cykl spotkań „Poznaj IOB Warmii i Mazur”

2022-05-12 13:23:31(ost. akt: 2022-05-12 15:08:27)   Artykuł sponsorowany
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od prawie trzech lat przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego mają możliwość korzystania z Platformy Przedsiębiorczości Warmii i Mazur (www.biznes.warmia.mazury.pl) – narzędzia stworzonego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Czas pandemii przeniósł wiele działań biznesowych w przestrzeń wirtualną. O nowym projekcie dotyczącym wspierania przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach rozmawiamy z Gustawem Markiem Brzezinem, Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
- Panie Marszałku, Platforma Przedsiębiorczości Warmii i Mazur zajmuje mocną pozycję wśród internetowych narzędzi wspierających przedsiębiorczość w regionie. Gdzie jeszcze sięga wirtualny wpływ takiego wsparcia?

Samorząd Województwa idzie z duchem czasu i Platforma Przedsiębiorczości Warmii i Mazur, oprócz strony internetowej, którą w 2021 roku odwiedzali użytkownicy z 47 krajów, dociera również do szerszego grona użytkowników poprzez profile na Facebooku czy LinkdeIn. Wielu przedsiębiorców prowadzi swoje biznesy, powszechnie korzystając z dobrodziejstw, jakie niosą narzędzia internetowe, w tym wypadku media społecznościowe. Codziennie publikujemy aktualne informacje o możliwościach wsparcia, szkoleniach czy usługach dla biznesu. Staramy się docierać z informacjami do przedsiębiorców z Warmii i Mazur, wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia. I właśnie za pośrednictwem profilu Platformy Przedsiębiorczości na Facebooku już 20 maja zaplanowane jest pierwsze z cyklu spotkanie z instytucjami otoczenia biznesu działającymi na Warmii i Mazurach „Poznaj IOB Warmii i Mazur”.

- Jaki jest cel tych spotkań?

Instytucje te mają bardzo zróżnicowane profile działalności i podejmują szeroki zakres zadań wspierających. Najlepszym dowodem na to jest choćby wsparcie ponad 1300 regionalnych projektów na łączną kwotę ok. 280 milionów zł w ramach instrumentów finansowych wdrażanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, a także realizacja licznych przedsięwzięć w obszarze inteligentnych specjalizacji regionu. Spotkania „Poznaj IOB Warmii i Mazur” to doskonała okazja do zaprezentowania działalności tych instytucji, zwiększenia ich rozpoznawalności w innych częściach województwa, a także ułatwienie nawiązywania współpracy między podmiotami województwa.

- Jaka będzie formuła tych prezentacji i kto będzie mógł w nich uczestniczyć?

Planujemy spotkania w formie wideo, które będą zapisane na profilu Platformy Przedsiębiorczości WiM Platformy Przedsiębiorczości do późniejszego odtworzenia. Każda prezentacja będzie poświęcona innej instytucji z regionu. Planowany czas trwania nagrania to nie więcej niż 15 minut, tak aby w możliwie krótkim czasie zaprezentować pełen wachlarz możliwości wsparcia oferowanego dla przedsiębiorców. Wraz z nagraniem udostępniony będzie również kontakt do instytucji dla zainteresowanych osób. Serdecznie zachęcam do regularnego odwiedzania strony internetowej i profili społecznościowych Platformy Przedsiębiorczości Warmii i Mazur. A do udziału w spotkaniach zapraszam wszystkich przedsiębiorców z Warmii i Mazur.