Promowali zdrowy styl życia

2022-05-12 11:38:55(ost. akt: 2022-05-12 11:42:10)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

Tegoroczny majowy długi weekend już za nami. Podczas tych dni organizatorzy sportowych imprez postawili na aktywność fizyczną. Promując zdrowy styl życia odbyły się różne konkurencje sportowe dla amatorów sportu w każdym wieku.
zieci, młodzież i dorośli aktywnie spędzili czas grając w piłkę nożną, tenisa ziemnego oraz pobierali nauki jazdy na deskorolce. Zaczęło się 2 maja od rywalizacji na boisku sportowym Orlik przy ul. Żeromskiego. Odbył się tam Turniej Piłki Nożnej oraz Morąski Kozak Piłkarski. W Turnieju Piłki Nożnej wystartowały 2 drużyny. I miejsce zajęła drużyna FC Leśna natomiast II miejsce drużyna FC Azyle. Morąski Kozak Piłkarski składał się z 6 konkurencji: rzut karny, rzut wolny, rzut rożny, obij poprzeczkę, obij słupek oraz strzał z połowy boiska. W zawodach wystartowało 8 zawodników. Wszyscy zawodnicy w turniejach otrzymali pamiątkowe medale.

Wyniki
Morąski Kozak Piłkarski
1. Ex aequo: Jakub Falkowski i Aleksander Żuk - 10 pkt
3. Ex aequo: Alex Żbikowski i Jakub Stefanowicz - 7 pkt

Następnego dnia, 3 maja amatorzy jazdy na deskorolce mieli możliwość uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach deskorolkowych odbywających się na skateparku w parku sportowo-rekreacyjnym przy ul. Wyszyńskiego. Zajęcia przeprowadził profesjonalny instruktor Piotr Bauman. Była to doskonała okazja, aby nauczyć się techniki jazdy na deskorolce albo poprawić swoje umiejętności.
Tego samego dnia na korcie tenisowym w parku sportowo-rekreacyjnym przy ul. Wyszyńskiego odbył się Turniej Tenisa Ziemnego. Były to zawody otwarte do których zgłosiło się 6 zawodników. Długie i zacięte mecze sprawiły dużo emocji i zdrowej sportowej rywalizacji. Zawodnicy za miejsca I-III otrzymali pamiątkowe puchary. Organizatorem sportowej majówki był Urząd Miejski w Morągu.

Wyniki
Turniej Tenisa Ziemnego
1. Tomasz Lachowicz
2. Rafał Zieliński
3. Daniel Dobkowski
źródło: Urząd Miejski w Morągu