Ryszard Petru wraca do polityki. Witamy na pokładzie

2022-05-11 17:17:05(ost. akt: 2022-05-11 17:26:12)

Autor zdjęcia: facebook

Zna się na finansach, ale w innych dziedzinach widać tak duże luki w wiedzy, że nie jestem pewien, czy można go zaliczyć do inteligencji - mówił w 2016 roku o Ryszardzie Petru Jarosław Kaczyński.
Ryszard Petru swego czasu kreowany był nawet na lidera opozycji Po serii wpadek, w 2019 roku zniknął z życia politycznego. . Wszystko wskazuje na to, że czeka nas powrót „króla lapsusów” Ale tym razem wystartuje prawdopodobnie nie w wyborach parlamentarnych lecz samorządowych, marzy mu się stołek prezydenta Wrocławia
- Wszystkie potencjalne i ewentualne decyzje polityczne będę podejmował gdzieś tak za rok od dzisiaj. Wrocław to jest moje miasto rodzinne, bardzo je lubię. Bardzo szybko się przez lata rozwijało i chciałbym żeby się rozwijało dalej, jeszcze szybciej
- w ten sposób na pytanie o możliwy start w wyborach na prezydenta Wrocławia Petru odpowiedział w piątkowym(6 maja) wywiadzie w Radiu Zet. Nie da się jednak ukryć, że taka opcja jest przez niego poważnie rozważana. I to już nie pierwszy raz, bowiem także w 2018 roku pojawiły się takie pogłoski. 

Kim jest Ryszard Petru?


Pojawił się znienacka, w 2015 roku ogłosił powstanie stowarzyszenia o nazwie NowoczesnaPL. Ugrupowanie przeformowano na partię polityczną, która wprowadziła do Sejmu ponad 20 posłów.
Po wyborczym sukcesie Petru miał już jednak więcej problemów niż sukcesów. Bywał nazywany "królem wpadek”. Wiele emocji i komentarzy wywołał też jego sylwestrowy lot  na portugalską Maderę, w trakcie protestu opozycji w Sejmie. Co więcej, Nowoczesna wpakowała się w  potężne długi – partia straciła 75 proc. z ponad 6 mln zł rocznej subwencji, która przysługiwała jej za dobry wynik z wyborów 2015.

Ostatecznie Ryszard Petru porzucił Nowoczesną i ogłosił powołanie nowego ugrupowania pod nazwą Teraz. Z czasem zniknął z bieżącej polityki.

Pod koniec stycznie tego roku odnotowano jego niespodziewany „powrót do gry”.
Do Nowoczesnej został przyjęty Ryszard Petru” – napisał przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka.

„Petru jako ekspert będzie doradzał w sprawach gospodarczych. Witamy na pokładzie!” – dodał.
Pod wpisem błyskawicznie zaroiło się od złośliwych komentarzy i zdjęć z pokładu samolotu, którym żonaty Petru wraz z koleżanką z partii(mężatka) udali się do Portugalii.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BZ #3099090 11 maj 2022 22:00

    Ja się pytam co znowu robi flaga obcego państwa na głównej stronie portalu. A może Gazeta Olsztyńska jest już całkowicie ukraińska? Na miłość boską, gdzie my żyjemy. Jeszcze trochę a ukry wejdą nam na głowę.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz