Galeria Warmińska posadziła 26 nowych drzew dookoła centrum handlowego [VIDEO]

2022-05-11 09:47:52(ost. akt: 2022-05-11 10:14:52)
Dookoła Galerii Warmińskiej w Olsztynie rośnie 26 nowych drzewek

Dookoła Galerii Warmińskiej w Olsztynie rośnie 26 nowych drzewek

Autor zdjęcia: Galeria Warmińska/Facebook

Galeria Warmińska dba o przyrodę nie tylko wewnątrz największego centrum handlowego w województwie, ale także dookoła niego. Tym razem dookoła jednego najpopularniejszych miejsc zakupowych w mieście zostało posadzonych 26 drzew, które zmienią krajobraz tej części miasta.
To nie pierwszy raz, kiedy Galeria Warmińska dba o ekologię. Wystarczy przypomnieć, że podczas budowy kompleksu handlowego wykonawca posadził ponad 300 sztuk nowych drzew, w ramach rekompensaty za wycinki konieczne do zrealizowania inwestycji.

Tym razem dookoła centrum handlowego zostanie posadzonych 26 nowych drzew różnego gatunku, od lip aż do wiśni ozdobnych. Pierwsze z nich zostały posadzone wczoraj koło fontanny od strony ul. Sikorskiego i przystanku tramwajowego. Kolejne zostaną posadzone na swoim miejscu już w najbliższych dniach.


— To już nie pierwszy raz, kiedy jasno pokazujemy, że stawiamy na ekologię — tłumaczy nam Natalia Tur z Galerii Warmińskiej — W trakcie pandemii organizowaliśmy akcje mające na celu zmniejszenie zużycia plastiku i stawialiśmy na segregację śmieci zarówno u klientów jak i pracowników firmy. Zainwestowaliśmy w budki lęgowe dla ptaków i karmniki a niedługo będziemy mieć własną pasiekę — wyjaśnia Tur.

I dodaje: Myślimy również o kolejnych nasadzeniach drzew, jednak jak można łatwo zauważyć, mamy ograniczone możliwości odnośnie wolnego miejsca. Jeśli będzie taka możliwość, to oczywiście bardzo poważnie się nad nią zastanowimy.

Część nowych drzewek można już podziwiać przed Galerią Warmińską. Pozostałe zostaną nasadzone w ciągu kilku najbliższych dni.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wojtelk2424 #3099049 11 maj 2022 15:50

    A może napiszecie ile to drzew wyciął Arbuz vel Pinokio w ramach realizacji swoich poronionych projektów? A wracając do GW to jak się wycięło drzewa pod budowę to trzeba sadzić nowe. Proste?

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2. BZ #3099017 11 maj 2022 12:37

    Ja się pytam co znowu robi flaga obcego państwa na głównej stronie portalu. A może Gazeta Olsztyńska jest już całkowicie ukraińska? Na miłość boską, gdzie my żyjemy. Jeszcze trochę a ukry wejdą nam na głowę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)