Szykują się pierwsze zawody slalomistów w Olsztynie. Pora założyć rolki!

2022-05-12 08:33:04(ost. akt: 2022-05-11 16:02:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej i LOVE ROLKI odbędą się 14 maja w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. To ciekawe doświadczenie dla początkujących slalomistów, którzy chcieliby sprawdzić poziom swoich umiejętności. To pierwsze tego typu zawody w stolicy Warmii i Mazur. Będzie można załapać się też na mistrzowskie pokazy rolkarzy oraz wziąć udział w warsztatach z podstaw jazdy na rolkach.
Zawody Amatorskiej Ligi Zawodowej i LOVE ROLKI odbywają się w wielu miastach Polski. Jednak w Olsztynie event rusza już jutro w Galerii Warmińskiej.

W tych zawodach istnieją trzy kategorie wiekowe: kadet, junior i senior. Należy przejechać dwie 30-sekundowe rundy, nie zapominając przy tym o trikach płynności ruchów.

Kolejną atrakcją wydarzenia są warsztaty z podstaw jazdy na rolkach. Poprowadzą je instruktorzy szkoły jazdy na rolkach „R’ols” w Olsztynie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Każdy jest mile widziany. To, co niezbędne, by uczestniczyć w wydarzeniu, to posiadanie własnego kasku, ochraniaczy i oczywiście rolek. Zapisy na warsztaty odbywają się przez internet.

Nie zapomniano także o zorganizowaniu pokazów mistrzów Polski we freestyle, które zaczną się tuż przed zawodami.

Zawody są jednak płatne. Wpisowe kosztuje 20zł i należy dokonać płatności w biurze zawodów. Zapisy odbywają się przez internet na stronie iloverolki.pl.

Godzinowy harmonogram wydarzenia:
- 10:30 - 11:15 - warsztaty z podstaw jazdy na rolkach
- 11:30 - 11:45 - pokazy mistrzów freestyle slalomu na rolkach
- 12:00 - 17:00 - zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej

Podczas tego wydarzenia, w Galerii Warmińskiej organizowana jest zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają aktualnie w ośrodku w Rybakach. Mile widziane produkty spożywcze i chemiczne.

Organizatorami imprezy są: szkoła jazdy na rolkach w Olsztynie R’ols oraz Galeria Warmińska.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia (regulamin, kalendarz, ranking) znajdują się pod linkiem:
https://iloverolki.pl/zawody/amatorska-liga-slalomowa