Wizyta Komisarza Janusza Wojciechowskiego w łódzkim Proteon

2022-05-10 18:41:35(ost. akt: 2022-05-10 18:50:20)
Nawadnianie pól

Nawadnianie pól

Autor zdjęcia: Pixabay

Wizyta Komisarza Janusza Wojciechowskiego w Proteon Pharmaceuticals, lidera w produkcji innowacyjnych naturalnych rozwiązań w zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń bakteryjnych u zwierząt hodowlanych
Janusz Wojciechowski, komisarz unijny ds. rolnictwa odwiedził wczoraj Proteon Pharmaceuticals, polską firmę biotechnologiczną, która należy do światowej czołówki firm wykorzystujących bakteriofagi (naturalne organizmy zwalczające chorobotwórcze bakterie) w produkcji nowej generacji rozwiązań przeciwbakteryjnych przeznaczonych do ochrony zdrowia zwierząt hodowlanych. Produkty spółki stanowią naturalną alternatywę dla stosowania antybiotyków w produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, produkty oparte na bakteriofagach są przyjazne dla środowiska.

Wizyta Komisarza Wojciechowskiego w Proteon Pharmaceuticals, to, poza zapoznaniem się z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w sektorze rolnym, także spojrzenie na ich potencjał i możliwości powszechnego wykorzystania zarówno w dużych gospodarstwach, jak i tych mniejszych produkujących żywność lokalnie.

Janusz Wojciechowski, Komisarz unijny ds. rolnictwa - Z dużym zainteresowaniem przyglądam się innowacyjnym rozwiązaniom, które poprzez ich wdrożenie mogą zwiększyć przewagę konkurencyjną UE budowaną w oparciu o bardziej zrównoważoną produkcję żywności. Tym bardziej z przyjemnością odwiedzam polskie firmy, które stają się światowymi liderami w oferowaniu produktów, mogących być przełomowymi dla produkcji rolnej.

Prof. Jarosław Dastych, prezes Proteon Pharmaceuticals - Wizyta Komisarza Janusza Wojciechowskiego w naszej firmie oraz zainteresowanie opracowanymi przez nas rozwiązaniami jest dla Proteon Pharmaceutical dużym wyróżnieniem oraz zwróceniem uwagi na bakteriofagi jako ważnej metody leczenia i zapobiegania chorobom zwierząt hodowlanych. W kontekście pogłębiającego się na świecie problemu antybiotykooporności i rosnących wymagań w obszarze bezpieczeństwa żywności, naturalne i zrównoważone rozwiązania, jakimi są nasze produkty są odpowiedzią na te wyzwania; nie tylko zwiększają one efektywność hodowli, ale również podnoszą poziom bezpieczeństwa żywności