Seniorka z Olsztyna chciała pomóc rodzinie. Oszuści w okrutny sposób wykorzystano jej dobre serce

2022-05-10 17:17:14(ost. akt: 2022-05-10 15:39:01)

Autor zdjęcia: pixaby

W poniedziałek (9 maja) staruszka przekazała oszustom 23 tysiące złotych. Chciała opłacić kaucję, by bliski z jej rodziny mógł uniknąć odpowiedzialności karnej. Kolejny raz złodzieje w bezlitosny sposób wykorzystali miłość seniora do wnuków.
Wczoraj olsztyńska policja znów otrzymała zgłoszenie w sprawie oszustwa "na wnuczka". Z relacji seniorki wynikało, że odebrała ona telefon od pewnej kobiety, która twierdziła że jej syn potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych. Ponoć pokrzywdzona zmarła w szpitalu. W tej sytuacji namawiano staruszkę, by wpłaciła kaucję za swojego członka rodziny, by ten mógł uniknąć odpowiedzialności karnej. Próbowano wymusić na niej kwotę 100 tysięcy złotych. Niestety seniorka nie miała takich pieniędzy. Mimo to, dała oszustom wszystko, co posiadała, czyli 23 tys. złotych.

Torbę z gotówką wyrzuciła przez okno.


Po jakimś czasie starsza kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i postanowiła zgłosić tę sprawę na posterunku policji w Olsztynie.

Policja ostrzega starsze przed takimi oszustwami. To bardzo częste przypadki przestępstwa i najbardziej narażone na nie są seniorzy. Władze policji apelują również o zwiększoną ostrożność oraz czujność w sytuacjach, gdy ktoś "nagle" potrzebuje naszych pieniędzy.

Marcelina Langowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3098949 10 maj 2022 22:15

    Ludzie, Polacy - nie kupujcie UKRAIŃSKIEJ tzw gazety olsztyńskiej dopóki nie zawiśnie w jej logo flaga Polski. Jesteśmy w Polsce, a nie na ukrainie czy w polin.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-12) odpowiedz na ten komentarz

  2. BZ #3098937 10 maj 2022 21:51

    Ja się pytam co znowu robi flaga obcego państwa na głównej stronie portalu. A może Gazeta Olsztyńska jest już całkowicie ukraińska? Na miłość boską, gdzie my żyjemy. Jeszcze trochę a ukry wejdą nam na głowę.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)