PowerB@nk na start

2022-05-11 12:00:00(ost. akt: 2022-05-13 08:34:45)   Artykuł sponsorowany
Jak rozkręcić nową firmę

Myślisz o założeniu swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia PKO Banku Polskiego w prowadzeniu biznesu. Wybierz komplet niezbędnych usług do założenia własnej strony internetowej oraz zasięgnij porady wyspecjalizowanych księgowych.


Prowadząc biznes, szybko się zorientujesz, że powiedzenia „Czas to pieniądz” i „Każdy grosz się liczy” sprawdzają się w życiu. Dlatego tak bardzo użyteczne są narzędzia online – tańsze i praktyczne. Jedne przydadzą się wyłącznie w działaniach w sieci, inne wykorzystasz również
offline. Nowoczesny biznes już nie może się bez nich obejść. Dlatego warto o tym pomyśleć już na początku i wejść na rynek jako nowoczesna i konkurencyjna firma. W sieci znajdziesz wiele różnego rodzaju narzędzi marketingowych (np. do tworzenia e-sklepów czy wysyłki newsletterów), które – odpowiednio wykorzystane – sprawią, że zyskasz nowych klientów, natomiast
e-biznes rozwinie skrzydła.

Domena, hosting i kreator stron WWW

Za pomocą jednego wniosku w aplikacji mobilnej lub serwisie PKO Banku Polskiego możesz zarejestrować nową firmę w CEIDG i otworzyć konto firmowe bez wizyty w urzędzie i oddziale. Następnie po zalogowaniu się do serwisu iPKO możesz aktywować PowerB@nk na Start. Na swój adres e-mail otrzymasz kod dostępu do usług.
Otwierając konto firmowe w PKO Banku Polskim, otrzymasz pakiet ciekawych rozwiązań dla firmy. PowerB@nk na Start to komplet niezbędnych usług do posiadania własnej strony WWW i firmowego adresu e-mail. Usługi będą bezpłatne przez pierwszy rok, a dzięki nim:
• szybko i łatwo zarejestrujesz domenę,
• twoją firmę będzie można łatwo znaleźć w internecie dzięki prostemu do zapamiętania adresowi strony WWW,
• otworzysz nieograniczoną liczbę subdomen,
• skorzystasz z darmowego wsparcia technicznego 24/7,
• skorzystasz z zaufanych serwerów home.pl, które zapewniają bezpieczeństwo.

Otrzymasz również hosting za 0 zł przez rok, czyli twoje miejsce w sieci, gdzie można przechowywać pliki, strony WWW oraz pocztę. Do tego dostaniesz w pakiecie certyfikat SSL, co zapewni Ci bezpieczeństwo oraz kreator stron internetowych, aby łatwo stworzyć projekt swojej witryny w sieci przy pomocy gotowych szablonów i modułów. Ponadto w pakiecie masz pocztę-mail we własnej domenie, kopię bezpieczeństwa i ochronę antywirusową.

— PowerB@nk na Start wspiera w pierwszych krokach prowadzenia biznesu osoby, które uruchamiają działalność gospodarczą. Od rejestracji firmy i otwarcia rachunku przez stworzenie firmowej strony WWW aż po promocję w internecie — jako bank dajemy przedsiębiorcom narzędzia, wiedzę i gotowe rozwiązania. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że ten kto ma pomysł na biznes, najlepiej zna się na swojej działalności. Natomiast zupełnie nowym wyzwaniem mogą być czynności i formalności związane z prowadzeniem firmy, księgowością czy e-commerce – mówi Anna Podgórska, dyrektor Formacji Bankowości Firm
i Przedsiębiorstw.

Fachowa porada

Pomoc w prowadzeniu firmy to nie tylko narzędzia, ale również fachowa wiedza. PowerB@nk na Start zapewnia także dostęp do porady księgowej online. Pierwsza godzina specjalistycznej konsultacji jest bezpłatna, koszt kolejnych to 59 zł za godzinę. Aby z niej skorzystać, klient powinien wybrać w iPKO e-Księgowość, a następnie aktywować PowerB@nk na Start.

Zakres konsultacji z księgową obejmuje odpowiedzi na zapytania dotyczące:
• możliwości odliczenia podstawowych kosztów działalności, takich jak koszty zakupu i użytkowania samochodu, koszty zakupu i rozliczenia użytkowania lokalu, koszty podróży służbowych, koszty zakupu towarów,
• zasad amortyzacji środków trwałych,
• stosowania odpowiednich stawek VAT na terytorium Polski dla towarów i usług,
• zasad zakupu i fiskalizacji kas fiskalnych,
• wyboru formy opodatkowania podatkiem dochodowym,
• obowiązków w zakresie zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych,
• możliwości korzystania z ulg w ubezpieczeniach społecznych,
• rejestracji odnośnie podatku VAT.

Konsultacje możesz wykorzystać jednorazowo lub w dwóch częściach po 30 minut każda.

PowerB@nk na Start na pewno warto polecić tym, którzy chcą rozkręcać nowoczesną firmę. To nie tylko narzędzia, które ułatwią pracę i dotarcie do klientów, ale również zbudują wizerunek twojej firmy na rynku.

PKO Bank Polski zasila wiedzą

Jeśli szukasz więcej informacji na temat prowadzenia firmy, warto zajrzeć do portalu Bankomania.pkobp.pl/firma/. Można tam znaleźć poradniki, podcasty, infografiki, wideoszkolenia, które w prosty sposób wyjaśniają kwestie istotne dla początkujących przedsiębiorców. Wiele materiałów zostało przygotowanych z myślą o firmach, które chcą rozwinąć biznes w internecie i skutecznie sprzedawać swoje produkty online.

Redakcja „Strefy Gospodarki” nagrodziła usługi PowerB@nk na start tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2022 w kategorii Usługi Finansowe dla Firm.