Ulica Kolejowa w Olsztynie była kiedyś jednym z najpopularniejszych miejsc zakupowych w mieście. Teraz zostało tam jedynie kilka pawilonów
2022-05-09 18:24:43(ost. akt: 2022-05-09 16:36:53)
Nie ma w Olsztynie zbyt wielu mieszkańców, którzy nie słyszeliby o pawilonach na ul. Kolejowej. Niegdyś była to kolebka miejskiego handlu, dziś jednak większość z nich jest zamykana, a wolny rynek bezlitośnie weryfikuje lokalnych przedsiębiorców.
W okresie największego rozkwitu lokalnego handlu w mieście przy ul. Kolejowej funkcjonowały 74 sklepy i punkty usługowe. Niegdyś popularne wśród olsztynian miejsce na zakupy zaczyna obecnie świecić pustkami a kolejne sklepy się zamykają.
Większość z tych lokali należy do miasta, więc postanowiliśmy zapytać ratusz jaki los czeka pawilony, które nie zostały jeszcze zamknięte.
— Przychylamy się do wszystkich wniosków właścicieli, którzy chcą przedłużenia dzierżawy. Wiemy, że dla niektórych to jedyne źródło dochodu — odpowiada nam Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta w Olsztynie — Okazuje się, że rynek weryfikuje takie miejsca i coraz mniej osób tu zagląda. Pawilony w naturalny sposób, po kolei są likwidowane, gdy ich właściciele przechodzą na emeryturę, lub z powodów ekonomicznych postanawiają zamknąć te obiekty — dodaje rzeczniczka ratusza.
Miasto więc w żaden sposób na ingeruje w zamykanie tych punktów, a likwidacja kolejnych punktów jest efektem decyzji dotychczasowych dzierżawców.
Teren, który zwalniają pustoszejące pawilony wydaje się atrakcyjny inwestycyjnie. Postanowiliśmy więc zapytać was co tam powinno powstać.
Tereny rekreacyjne
46.2%
|
Droga dla samochodów
45.22%
|
Nic, puste pawilony powinny zostać na swoim miejscu
4.68%
|
Inne (napisz w komentarzu)
3.9%
|
Karol Grosz
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
basilo #3098920 10 maj 2022 11:17
Karolek ! Co ty robisz sondę, jak tam w planach już lata temu było połączenie ulic Wojska Polskiego i Limanowskiego. Myślisz że dlaczego tylko dzierżawa była możliwa ?
Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz