Śledczy z Olsztyna brali udział w rozbiciu groźnego gangu. Policjanci zabezpieczyli 82 kilogramów amfetaminy i 50 sztuk ostrej amunicji

2022-05-09 11:48:50(ost. akt: 2022-05-09 13:31:56)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci ze stołecznego wydziału walki z przestępczością narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie zabezpieczyli 82 kilogramy amfetaminy o wartości 3 milionów złotych i 50 sztuk amunicji do ostrej broni.
Działania były prowadzone na terenie powiatu otwockiego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Policjanci weszli na teren jednej z posesji w Celestynowie gdzie jak wcześniej ustalili, że może znajdować się magazyn narkotykowy. Na miejscu zastali 48-letniego mężczyznę, który nie zamierzał wykonywać policyjnych poleceń. W związku z tym został obezwładniony przy pomocy środków przymusu bezpośredniego.

W trakcie przeszukania domu policjanci zabezpieczyli blisko 82 kg substancji psychotropowej w postaci soli amfetaminy. Z takiej ilości można by uzyskać 82 tysiące porcji handlowych wartych ponad 3 mln złotych. Dodatkowo policjanci znaleźli i zabezpieczyli także 50 sztuk amunicji do broni ostrej.

Zatrzymany 48-letni Dariusz P. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz nielegalnego posiadania amunicji. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Źródło: Polska Policja

Fot. Policja

Fot. Policja

Fot. Policja