Szachiści z Warmii i Mazur! Kto, jak, co i gdzie? Wizyta szachistów na mistrzostwach w Grecji

2022-05-06 12:24:00(ost. akt: 2022-05-06 12:30:27)

Autor zdjęcia: Radio Olsztyn

Warmia i Mazury może pochwalić się znakomitymi sukcesami młodych szachistów. Mistrzostwa Świata Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyły się NA Rodos w Grecji.
W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział 331 zawodników i zawodniczek z aż 40 krajów. Szachistów, którzy reprezentowali Polskę było 34.

Wielokrotna reprezentantka Polski Lidia Czarnecka, pochodząca z Elbląga, wywalczyła dwa tytuły wicemistrzowskie. Natomiast debiutantka Anna Kawa z Olsztyna, reprezentująca LZS Biskupiec uzyskała czwarte miejsce w turnieju szachów błyskawicznych i siódme w turnieju szachów szybkich. Karolina Gawerska, pochodząca z Olsztyna zajęła szóste miejsce w szachach szybkich oraz piąte w błyskawicznych. Natomiast Tomasz Hartliński, również z Olsztyna uzyskał 20 i 24 miejsce.

W Mistrzostwach najwięcej medali, bo aż 14, zdobyła Ukraina. Zaraz po niej była Polska, której reprezentantom udało się uzyskać 11 medali, w tym 2 złote. Następni w kolejności byli Anglia i Turcja.

Reprezentantami Warmii i Mazur byli: Lidia Czarnecka z UKS Skoczek Elbląg, Anna Kawa z LZS CKTiS Biskupiec, Karolina Gawerska z MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn oraz Tomasz Hartliński z UKS Kopernik Olsztyn.