Konsultujemy strategię rozwoju Olsztyna - II etap

2022-05-04 21:51:32(ost. akt: 2022-05-04 21:53:38)   Artykuł sponsorowany
Trwają prace nad przygotowaniem jednego z najważniejszych dokumentów związanych z funkcjonowaniem miasta. Jest już gotowy projekt "Strategii Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+". Dyskusja nad propozycją odbędzie się 18 maja w Zajezdni Trolej busowej.
Drogie Olsztynianki,
Drodzy Olsztyniacy,
Szanowni Państwo,

Oddajemy do Waszych rąk projekt "Strategii Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+", najważniejszy dla naszego Miasta dokument strategiczny, określający zasady prowadzenia polityki rozwoju Olsztyna.

Projekt "Strategii Rozwoju Miasta - Olsztyn 2030+" powstaje w modelu partycypacyjno-eksperckim, co oznacza, że jest tworzony wspólnie z obywatelkami i obywatelami naszego Miasta, przy wsparciu merytorycznym specjalistów i praktyków.
Zgodnie z harmonogramem, przyjętym przez Radę Miasta Olsztyna, wypracowanie projektu Strategii jest poddawane dwuetapowym konsultacjom społecznym. Rozpoczynamy drugi etap konsultacji społecznych, zapraszając do udziału w nim mieszkańców i mieszkanki Olsztyna, a także partnerów społecznych, gospodarczych i instytucjonalnych.

Szczegóły dotychczas przeprowadzonego procesu opracowania projektu Strategii zawierają raporty z I etapu konsultacji społecznych, z którymi można zapoznać się na stronie: www.konsultacje.olsztyn.eu. Na stronie znajduje się także projekt Strategii, o którym będziemy dyskutować.

Zapraszamy do zapoznania się z konsultowanym projektem Strategii i wspólnej dyskusji!

Spotkanie rozpoczynające konsultacje odbędzie się w Zajezdni Trolejbusowej - ul. R. Knosały 3B (Park Centralny) w dniu 18 maja 2022 r. o godz. 17.00.
Prezydent Olsztyna
Piotr Grzymowicz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pruskababa #3098658 5 maj 2022 18:34

    Zapomniałam dodać: ta władza nie ma pojęcia o planowaniu przestrzennym, stosowanym w normalnych cywilizacjach od wieków. Stąd problemy z zaplanowaniem przebiegu północnej obwodnicy. Najpierw bezmyślne zagospodarowywanie przestrzeni, a potem problem jak poprowadzić drogę. Tragedia.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. pruskababa #3098655 5 maj 2022 18:17

    W poprzedniej strategii : cel operacyjny A3 .."Kierunki działań przewidziane w tym celu, to: g wspieranie inicjatyw osiedlowych – których celem będzie integracja społeczna, podniesienie aktywności mieszkańców (szczególnie osób młodych, w podeszłym wieku, a także niepełnosprawnych), g podnoszenie jakości przestrzeni publicznych jako miejsc służących integracji mieszkańców i sprzyjających rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego – wspierane będą inicjatywy w zakresie rewitalizacji tkanki miejskiej, z jednoczesnym wykorzystaniem walorów środowiskowych Olsztyna oraz modernizacja i budowa targowisk"..... "rewitalizacja tkanki miejskiej " -szczególnie na Zatorzu - śmiechu warte! To brzmi jak szyderstwo. Tu chyba chodziło o degradację tkanki miejskiej! Szkoda czasu i atłasu na bezsensowną paplaninę, która ma stanowić tylko alibi dla władz, że były jakieś "konsultacje", a władza i tak zrobi, co zechce.

    odpowiedz na ten komentarz