Szefowa MRiPS: rynek pracy w Polsce ma się dobrze, sytuacja jest stabilna

2022-05-04 12:05:04(ost. akt: 2022-05-04 12:06:11)
minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg

minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg

Autor zdjęcia: PAP

Z danych Eurostatu wynika, że Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw europejskich z najniższym bezrobociem. Lepiej wypadły tylko Czechy z wynikiem 2,3 proc. i Niemcy z bezrobociem na poziomie 2,9 proc. Trzecie miejsce zajmujemy razem z Maltą, która w marcu br. również zanotowała stopę bezrobocia na poziomie 3 proc.
Rynek pracy w Polsce ma się dobrze, sytuacja jest stabilna – oceniła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, która skomentowała dane Eurostatu o bezrobociu w Polsce na poziomie 3 proc.

W marcu bezrobocie w Polsce było na poziomie 3 proc. W marcu br. stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej wyniosła 6,2 proc. – wynika z danych Eurostatu. W strefie euro było to 6,8 proc.

Do danych Eurostatu odniosła się szefowa MRiPS. "To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że unijna średnia wyniosła 6,2 proc." – powiedziała Maląg cytowana w komunikacie resortu.

"Stopa bezrobocia w Polsce w marcu była taka sama jak przed miesiącem. W porównaniu z marcem 2021 r. odnotowano jednak spadek. Wówczas stopa bezrobocia wynosiła 3,7 proc. To pokazuje, że rynek pracy w Polsce ma się dobrze, sytuacja jest stabilna. To bardzo dobra wiadomość" – oceniła szefowa MRiPS.

Z danych Eurostatu wynika, że Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw europejskich z najniższym bezrobociem. Lepiej wypadły tylko Czechy z wynikiem 2,3 proc. i Niemcy z bezrobociem na poziomie 2,9 proc. Trzecie miejsce zajmujemy razem z Maltą, która w marcu br. również zanotowała stopę bezrobocia na poziomie 3 proc. (PAP)